• پنجشنبه ۳۰ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-4293-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

علی‌اکبر صالحی تأکید کرد:

هراس ناپذیری و مصمم بودن؛ ویژگی‌های بارز دانشمند جواد صالحی

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: اعتمادبه‌نفس، خودباوری، مصمم بودن و هراس ناپذیری ازجمله خصوصیات بارز جواد صالحی است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
همایش روشنای دانش به‌منظور نکوداشت مقام علمی پروفسور جواد صالحی با حضور علی‌اکبر صالحی برادر وی و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف، استاندار قزوین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان قزوین، رئیس بنیاد نخبگان استان، سرپرست جهاد دانشگاهی استان قزوین و مسئولان استانی و اساتید و دانشجویان در آمفی‌تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

علی‌اکبر صالحی در این مراسم بابیان اینکه معرفی الگوها و افراد موفق نقش بسیار مهمی در تربیت جوانان آینده دارد، اظهار کرد: با برگزاری چنین همایش‌هایی نکوداشت نسل جوان از سرگشتگی و حیرت خارج‌شده و تنها را در پیمودن مقصد آینده راهنمایی می‌کند.

وی افزود: با تعیین مقصد و هدف‌گذاری مسیر آینده با استفاده از نشانه‌هایی چون الگوهای موفق در عرصه‌های مختلف می‌توان جوانان را در مسیر پیش رو به سمت موفقیت بیشتر رهنمون ساخت.

صالحی با اشاره به تاریخ درخشان استان قزوین در عرصه‌های مختلف عنوان کرد: جواد صالحی به اعتبار تأیید مراجع برتر علمی در جهان دارای شخصیت علمی برجسته‌ای است که بازخوانی این شخصیت فرهیخته به‌عنوان یکی از نشانه‌های شناخت راه آینده حائز اهمیت است.

این مسئول ادامه داد: اعتمادبه‌نفس، خودباوری، مصمم بودن و هراس ناپذیری ازجمله خصوصیات بارز جواد صالحی است.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور تصریح کرد: جستجوگر بودن علم از دیگر ویژگی‌های جواد صالحی است که باهمت و تلاش توانست یک اعتبار برتر علمی را در جهان به نام ایران اسلامی ثبت کند.

وی با اشاره به لزوم حفظ ارتباط با جامعه نخبگان و هوشمندان ایرانی در خارج از کشور خاطرنشان کرد: باید تلاش شود از تجارب و آموزه‌های علمی تنها برای رشد و پیشرفت کشور بهره برد.

صالحی تأکید کرد: تشویق جوانان به سمت کسب علم و حرکت در مرزهای فناوری باید در دستور کار مدیران و مسئولان قرار بگیرد.

این مسئول اضافه کرد: اگر امکانات و تسهیلات لازم برای جوانان نخبه کشور فراهم شود بی‌شک شاهد آن خواهیم بود که فاصله جایگاه علمی کشور با کشورهای پیشرفته کم و کمتر خواهد شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور در پایان خاطرنشان کرد: ما هر چه داریم از الطاف الهی است و زحمات و رهنمودهای والدین زحمتکش و آینده‌نگرمان است ازاین‌رو همیشه شاکر این موهبت هستیم.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از پروفسور جواد صالحی که یکی از 250 دانشمند برجسته و تأثیرگذار و پراستناد جهان در حوزه علوم کامپیوتر است با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تقدیر شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: