• پنجشنبه ۳۰ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-4393-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوين:

سرمایه انسانی مهم‌ترین سرمایه هر کشور است

استاندار قزوین گفت: مهم‌ترین سرمایه هر کشوری سرمایه انسانی است که در این بین افراد خاصي به‌عنوان سرمایه‌های نمادین و برجسته آن جامعه مطرح می‎شوند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، همایش روشنای دانش به‌منظور نکوداشت مقام علمی پروفسور جواد صالحی با حضور علی‌اکبر صالحی برادر وی و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف، استاندار قزوین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان قزوین، رئیس بنیاد نخبگان استان، سرپرست جهاد دانشگاهی استان قزوین و ساير مسئولان استانی، اساتید و دانشجویان در آمفی‌تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در این مراسم اظهار کرد: استان قزوین سرمایه‌های علمی و فرهنگی بزرگی را به کشور و جامعه جهانی تقدیم کرده است.

وی افزود: مهم‌ترین سرمایه هر کشوری سرمایه انسانی است که در این بین افراد خاصي به‌عنوان سرمایه‌های نمادین و برجسته آن جامعه مطرح می‎شوند.

زاهدی تصریح کرد: این سرمایه‌های نمادین انسانی، به‌عنوان تک‌ستاره‌هایی هستند که روشنایی خود را بر دیگر ستاره‌ها و آسمان تاریک می‌تابانند.

وی با اشاره به این‌که نیاز است سرمایه‌های انسانی به‌درستی معرفی شوند، گفت: دکتر جواد صالحی به‌واسطه تلاش‌های علمی و پژوهشی و همچنین آثار و اختراعات برجسته یکی از همان تک‌ستاره‌های درخشان جهان محسوب می‌شود.

استاندار قزوین عنوان کرد: باید نظام اسلامی و دولتمردان شرایطی را برای نکوداشت هرچه بیشتر این چهره‌های ماندگار فراهم کنند تا زمینه تأثیرگذاری بیشتر آن‌ها در جامعه فراهم شود.

وی بیان کرد: پرورش بزرگانی چون علی‌اکبر و جواد صالحی می‌تواند استان قزوین را بیش از همیشه در سطح کشور و جهان معرفی کند.

زاهدی در پایان خاطرنشان کرد: قزوین به لحاظ داشتن سرمایه‌های انسانی مطرح می‌تواند جزو یکی از استان‌های سرآمد در عرصه تربیت نیروهای شاخص در خوزه علم، ادبیات، هنر، فرهنگ و سیاست باشد لذا نیاز است مسیر تربیت این سرمایه‌ها با رونق بیشتری ادامه یابد.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از پروفسور جواد صالحی که یکی از 250 دانشمند برجسته و تأثیرگذار و پراستناد جهان در حوزه علوم کامپیوتر است با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تقدیر شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: