• شنبه ۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-594-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل حوزه استاندار قزوین:

توجه دولت به رسانه‌ها فارغ از نگاه سیاسی آنهاست

مديركل حوزه استاندار قزوين گفت: نگاه و توجه دولت به رسانه‌ها، فارغ از نگرش سیاسی رسانه‌ها خواهد بود و به موافقت یا مخالفت رسانه‌ها با دولت، کاری نداریم بلکه آنچه مهم است و مد نظر خواهد بود رسانه‌هایی هستند که قوانین و چارچوب‌های نظام را رعایت می‌کنند.

به گزارش ايسنا منطقه قزوين
، عبدالرضا میقانی در جلسه کارگروه بررسی مسائل و مشکلات رسانه‌های استان که امروز در سالن جلسات معاونت سیاسی استانداری برگزار شد بیان كرد: جلسه بررسی مسائل و مشکلات رسانه‌های استان با تأکید و دستور شخص استاندار برگزار شده و این نشست‌ها به منظور بررسی و حل پاره‌ای از مشکلات رسانه‌ها تداوم خواهد یافت.

وي خاطرنشان كرد: نگاه و توجه دولت به رسانه‌ها، فارغ از نگرش سیاسی رسانه‌ها خواهد بود و به موافقت یا مخالفت رسانه‌ها با دولت، کاری نداریم بلکه آنچه مهم است و مد نظر خواهد بود رسانه‌هایی هستند که قوانین و چارچوب‌های نظام را رعایت می‌کنند.

مدیرکل حوزه استاندار قزوین با بیان اینکه تقویت رسانه‌ها توسعه استان را به دنبال خواهد شد تصریح کرد:  خانه مطبوعات و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مکلف هستند ظرف مدت یک ماه نسبت به تشکیل بانک اطلاعات خبرنگاران اقدام تا نسبت به ساماندهی آنها در مراحل بعدی، اقدام لازم به عمل آید .  

مشاور استاندار با بیان این‌که ساماندهی رسانه‌ها به تفکیک خبرنگاران واقعی از دلالان رسانه‌ای منجر می‌شود افزود: با توجه به این‌که سه حوزه صنعت، گردشگری و کشاورزی جزو اولویت‌ها و محور‌های توسعه استان محسوب می‌شوند باید تلاش شود با برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی و حرفه‌ای نسبت به ارتقای دانش خبرنگاران اقدام شود و مدیران دستگاه‌ها حمایت لازم را در برگزاری این کارگاه‌های حرفه‌ای و یک‌روزه داشته باشند.

میقانی با اشاره به ماده 16 قانوان مطبوعات گفت: اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامي با همکاری خانه مطبوعات باید نسبت به انتشار منظم و مستمر نشریه در فواصل زمانی قانونی تأکید و تذکرات لازم را به مدیران این رسانه‌ها گوشزد کنند چون با شیوع شارلاتانیزم مطبوعاتی همه باید مخالفت کنند.

وی ادامه داد: البته در برخورد با آن دسته از رسانه‌هایی که به صورت موسمی و صرفاً در مناسبت‌های خاص به منظور اخذ آگهی و رپورتاژ منتشر می‌شوند باید طبق قانون برخورد و ماده 16 اعمال در مورد آنها اعمال شود.

مدیرکل حوزه استاندار خاطرنشان کرد: رسانه‌هایی که صرفاً با نگاه رپورتاژ منتشر می‌شوند نه تنها کمکی به توسعه فرهنگی و رسانه‌ای استان نمی‌کنند بلکه چاپ و انتشار این قبیل نشریات در حقیقت توهین به افکار عمومی است.

مشاور استاندار با تأکید بر مسئولیت اجتماعی و فرهنگی شهرداری‌ها تصریح کرد:شهرداری‌ها درمواجهه با رسانه‌های استان، مسئولیت اجتماعی دارند و دست‌شان بازتر است و انتظار می‌رود برای کمک به اهالی مطبوعات و رسانه‌ها نقش و رسالت خود را به خوبی ایفا کنند.

میقانی با اشاره به برگزاری جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها در سال آینده اظهار داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری خانه مطبوعات با برگزاری جلسات و نشست‌های مستمر و برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم در این خصوص اقدامات و پیش‌بینی‌های لازم را انجام و مقدمات کار را فراهم کند تا شاهد برگزاری یک جشنواره با کیفیت در استان باشیم.  

گفتنی است در این جلسه درخصوص موضوعات مختلفی ازقبیل بیمه، مسکن، تسهیلات بانکی، دوره‌های آموزشی، بانک اطلاعات خبرنگاران، توزیع آگهی‌ها، ارسال پستی نشریات، نظارت و ارزیابی رسانه‌ها، اعمال ماده 16، پرداخت مطالبات نشریات و...بحث و گفت‌و‌گو و درنهایت تصمیمات لازم اتخاذ شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: