• یکشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-691-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین تأکید کرد:

ضرورت برچیدن بوروکراسی برای تحقق اقتصاد مقاومتی

استاندار قزوین گفت: باید بوروکراسی‌های پیچیده اداری که سدی برای تحقق اقتصاد مقاومتی به شمار می‌روند را از میان برداشت.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی در ستاد اقتصاد مقاومتی که با موضوع واگذاری زمین برای توسعه یک شرکت تولیدکننده داروهای گیاهی برگزار شد، اظهار کرد: گاهی مانع‌تراشی‌ها و بوروکراسی‌های پیچیده در برابر طرح‌ها و ظرفیت‌های اقتصاد مقاومتی خود یک مقاومت در برابر اقتصاد مقاومتی است که باید به‌طورجدی از آن پرهیز کرد.

وی اظهار کرد: کشور ما از قدیم سابقه طولانی ازنظر گیاهان دارویی دارد اما باوجود چنین استعداد بزرگی، ما داشته‌های خود را فراموش کردیم و به سمت داروهای غربی رفته‌ایم.

استاندار قزوین اضافه کرد: اینکه شرکتی با ظرفیت‌های گسترده در حوزه تولید داروهای گیاهی چند سال به دنبال واگذاری زمین باشد بسیار ناخوشایند بوده و بیشتر شبیه مقاومت در مقابل اقتصاد مقاومتی است.

زاهدی، مطالعه و تحقیقات، کشت، آموزش و ترویج و بازار را حلقه‌های زنجیره تولید داروهای گیاهی عنوان کرد و ادامه داد: برای مطالعه در حوزه گیاهان دارویی مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی و هر مرکز علمی دیگر باید تحقیقات مداوم را برای شناسایی گیاهان دارویی و شیوه‌های بهره‌وری از آن انجام دهند.

زاهدی خاطرنشان کرد: در کشت گیاهان دارویی هر نقطه از استان که امکان کشت و برداشت وجود دارد باید موردتوجه قرار گیرد که این خود زنجیره‌ای از اشتغال را به وجود می‌آورد که باید به آن ارزش گذاشت.

زاهدی افزود: بازار، آخرین حلقه این زنجیره است که در این راستا باید وارد بازارهای جهانی در این حوزه شویم.

استاندار قزوین همچنین با اشاره به اهمیت توسعه صادرات در رشد تولید، گفت: اقتصاد درون‌زا و نه درون‌گرا اولین تعریف مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی است و ما قرار نیست خودمان تولید و خودمان استفاده نماییم بلکه باید برای دنیا نیاز به کالاهای تولیدی خود را ایجاد کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، استان قزوین با توجه به شرایط آب و هوایی، پستی‌وبلندی از شرایط خوب پوشش گیاهی متنوعی برخوردار است به‌گونه‌ای که با توجه به مساحت استان که کمتر از یک درصد مساحت کشور است تاکنون بیش از یک‌هزار و 400 گونه گیاهی در آن شناسایی‌شده که 250 گونه را گونه‌های دارویی و معطر تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: