• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-393-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

45 دستاورد تحقیقاتی در سازمان جهاد کشاورزی قزوین رونمایی شد

در مراسمی با حضور استاندار و معاون سازمان دامپزشکی کشور از ۴۵ دستاورد آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی و شرکت‌های فنآور سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین رونمایی شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، در مراسمی با حضور عبدالمحمد زاهدی استاندار، علی صفر ماکنعلی معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور، فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و جمعی از معاونان و مدیران سازمان از ۴۵ دستاورد آموزشی، تحقیقاتی، پژوهشی و شرکت‌های فنآور در محل سازمان جهاد کشاورزی قزوین رونمایی شد.

استاندار قزوین در این مراسم در سخنانی اظهار کرد: امروز کشاورزی صرفاً یک تجربه نیست و یک علم است که باید مرتباً تحقیقات داشته و مطالعات داشته باشیم و شیوه‌های نوین را عرضه کنیم که بتوانیم اقتصاد کشاورزی را رونق بدهیم وگرنه با شیوه‌های گذشته کار کنیم اقتصاد کشاورزی با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی افزود: دولت هم حمایت‌های لازم برای توسعه بخش کشاورزی را خواهد داشت چون نیاز جامعه ما است وقتی بحث اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شود مبنایش تحقیقات در همین زمینه‌ها است.

مهرزاد محصص مستشاری رئیس مرکز تحقیقات و آموزش سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در این مراسم گفت: این دستاوردها در حوزه‌های تولیدات نهاده‌های کشاورزی، بذر و نهال، مبارزه بیولوژیک، منابع پایه آب‌وخاک، دام و طیور، ذخایر ژنتیک و پروژه‌های آموزش ترویجی بهره‌برداران و کشاورزان، دانش فنی در بخش‌های مختلف است.

محصص مستشاری بیان کرد: در این نمایشگاه که بخشی از دستاوردهای پژوهشی و تحقیقاتی در معرض دید علاقه‌مندان قرارگرفته بسترهای انتقال دانش فنی نیز ارائه‌شده تا بتوانیم کشاورزان و بهره‌برداران را با آخرین آموزه‌های علمی در حوزه کشاورزی آشنا کنیم.

به گزارش ایسنا، در این نمایشگاه انواع دستگاه‌های کودخشک کن دامی، خرمنکوب، کشت و معرفی گونه‌های حشره گرده افشان، تجاری سازی فرمون با سوش ایرانی، مطالعات خاک‌شناسی، تاثیرزهکشی بر روی پوشش گیاهی و ده‌ها دستاورد دیگر در معرض دید متخصصان و علاقه‌مندان قرارگرفته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: