• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-991-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

با حفظ اصالت فرش ایرانی به دنبال بازارهای جدید باشیم

استاندار قزوین گفت: برای کسب بازارهای جهانی فرش باید تکنولوژی روز را دنبال کنیم و با حفظ اصالت فرش ایرانی به سمت ارائه طرح و نقشه‌های جدید مطابق سلیقه مشتری باشیم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی دوشنبه‌شب در مراسم گشایش دهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلو فرش اظهار کرد: فرش یک هویت ملی است و هنوز هم در کشورهای غربی افتخار می‌کنند یک‌تخته فرش ایرانی در منزل خود داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: اقتصادی کردن فرش در شرایط کنونی از ضروریات است و اگر نتوانیم این موضوع را حل کنیم قادر به رقابت با کشورهایی مانند ترکیه، هند و چین نخواهیم بود.

استاندار قزوین تصریح کرد: باید قیمت تمام‌شده فرش را پایین بیاوریم تا در بازار بین‌المللی حضور مستمر داشته باشیم تا بتوانیم در شرایط تحریم هم از این کالای بار ارزش برای صادرات بهره‌مند شویم.

وی یادآور شد: در فرش چند مرحله بسیار مهم است که باید مرکز ملی فرش به آن توجه کند تا بتوانیم هزینه تولید را کم کنیم و با شرایط روز پیش برویم تا موفق شویم.

زاهدی اضافه کرد: باید تکنولوژی روز را دنبال کنیم و با حفظ اصالت فرش ایرانی به سمت ارائه طرح و نقشه‌های جدید روی بیاوریم و به همه نوع ذائقه پاسخ دهیم.

وی مطرح کرد: حفظ اصالت با طرح‌های جدید امکان‌پذیر است و تنها جایی که می‌توانیم هویت و فرهنگ خود را عرضه کنیم همین فرش دستباف است.

استاندار اضافه کرد: مرحله پیش از بافت می‌تواند در کارگاه صورت گیرد اما مرحله بافت باید در منزل باشد تا هزینه‌ها کم شود البته پس‌ازاین مرحله نیز به کارگاه نیاز داریم تا امور فنی و پرداخت فرش را انجام دهد.

وی عنوان کرد: اگر کشور چین امروز بیش از نیمی از کفش دنیا را تولید می‌کند این کار فقط در منازل صورت می‌گیرد لذا نیازی نیست ما همه فعالیت‌های خود را کارگاهی کنیم.

زاهدی بازاریابی را مهم دانست و افزود بازاریابی در صنعت فرش باید به‌صورت حرفه‌ای انجام شود و تولیدکننده فقط دغدغه تولید داشته باشد.

استاندار قزوین در پایان گفت: حمایت ما نباید فقط در تسهیلات خلاصه شود بلکه باید به‌صورت یارانه به صادرکننده باشد تا تولید حمایت شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: