• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-2390-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تأکید کرد:

«پیشگیری» و «برنامه‌ریزی» حوادث غیرمترقبه مهم‌ترین راهکار برای کاهش آسیب‌ها

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: «پیشگیری» و «برنامه‌ریزی» حوادث غیرمترقبه مهم‌ترین راهکار برای کاهش آسیب‌های آن است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار اعضای ستاد مدیریت بحران استان قزوین اظهار کرد: پیشگیری و برنامه‌ریزی حوادث غیرمترقبه مهم‌ترین راهکار برای کاهش آسیب‌های پس از وقوع آن است اما تاکنون آن‌گونه که باید برای این دو اصل مهم اهمیت قائل نشده‌ایم.

وی تصریح کرد: متأسفانه همواره احداث چاه‌های جدید به‌عنوان راهکاری برای حل بحران کمبود آب مطرح می‌شود، درحالی‌که اگر بخواهیم بحران را به‌درستی مدیریت کنیم می‌باید فرهنگ‌سازی را موردتوجه قرار دهیم و بدانیم که فرصت‌های عظیمی برای فرهنگ‌سازی در اختیار داریم.

امام‌جمعه قزوین همکاری دانشگاه و صنعت را ضروری دانست و تأکید کرد: می‌باید ارتباط دانشگاه و صنعت به‌گونه‌ای رقم بخورد که استاندارد طراحی محصولات ارتقا پیدا کند و درنهایت شاهد کاهش مصرف آب و افزایش صرفه‌جویی باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: می‌باید تجربیات گذشته و تجربیات امروز را سرمایه‌ای قرار دهیم تا در آینده با استفاده از این سرمایه‌ها بهترین تصمیم‌ها را اتخاذ کرده و افسوس فرصت‌های ازدست‌رفته را نخوریم.

وی عنوان کرد: همان‌طور که در زلزله زمین تکان می‌خورد و به لرزه درمی‌آید باید دل‌ها هم تکان بخورد تا خودمان را برای زلزله قیامت آماده کنیم چراکه زلزله آن روز بسیار مهم است و آن‌قدر ترس در دل انسان‌ها ایجاد می‌کند که مادران فرزندان خود را رها می‌کنند.

در ابتدای این دیدار مدیران استان گزارشی از خدمات ارائه‌شده به مردم کرمانشاه ارائه کردند. راه‌اندازی بیمارستان سیار در کرمانشاه و خدمت‌رسانی به 13 هزار نفر، اعزام 80 دستگاه ماشین‌آلات سنگین، اسکان موقت مردم زلزله‌زده چند روستا و تعهد برای ساخت 4 هزار مسکن برای مردم زلزله‌زده کرمانشاه، مهم‌ترین خدمات استان قزوین عنوان شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: