• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1091-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بررسی مشکلات تأسیس استادیوم و پارک رباتیک در دستور کار شورای شهر

در جلسه شورای شهر قزوین که در صحن علنی شورا برگزار شد، پروژه‌های استادیوم و پارک رباتیک که اعتبارات گسترده دارد موردبررسی و ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، حکمت‌الله داودی در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که سه‌شنبه‌شب در تالار اجتماعات این شورا برگزار شد، با اشاره به زلزله‌های اخیر کشور تصریح کرد: این حادثه در برخی از استان‌های کشور رخ داد و طی ماه گذشته در قزوین نیز اتفاق افتاد، بنابراین ضروری است که مسئولان تدابیر لازم را اتخاذ کنند.
 
وی افزود: خانه‌های شهروندان قزوینی باید در برابر چنین حوادثی مقاوم‌سازی شده و امنیت جان مردم حفظ شود.

رئیس شورای شهر قزوین یادآور شد: 500 هکتار فضای ناکارآمد در سطح شهر قزوین وجود دارد، باید مسئولان مربوطه ورود جدی در بازسازی این بافت‌ها داشته و پیگیری‌های لازم انجام شود تا به نتیجه مؤثری در این راستا دست‌یابیم.

فصیحی‌رامندی عضو شورای شهر در این جلسه با اشاره به حماسه ۹ دی تصریح کرد: ۹ دی حرکت حماسی و شور حسینی بود که طومار فتنه‌گران را پیچیده شد، شهرداری و مدیران شهری باید نسبت به فضاسازی شهری در این زمینه اقدام و نکوداشت این روز را یادآوری کنند.

وی در ادامه با اشاره به لایحه شرکت پرچم‌داران آتیه زاگرس که پیش‌ازاین در شورا موردبررسی قرارگرفته بود، افزود: بعد از گذشت یک سال از زمان قرارداد شرکت پرچم‌داران آتیه زاگرس، عملکرد این شرکت مورد رضایت شورا نبوده و اعلام شد که قرارداد جدیدی با آن بسته نشود و ظرف یک ماه این مسئولیت به شرکت دیگری واگذار شود.

این عضو شورای شهر خاطرنشان کرد: فرمانداری به دلیل ابهامات موجود مخالف بند سوم مصوبه بود، با توجه به اینکه شرکت پرچم‌داران زاگرس در طول قرارداد به تعهداتش عمل‌نکرده و مهلت تمام‌شده است ما تمایل به همکاری نداریم و با توجه به اینکه مهلت تمام‌شده نیازی به‌تصریح نیست.

احد چگینی نیز در این خصوص بیان کرد: ایرادی که فرمانداری گرفته در بعضی جاها درست است، مثلاً به‌جای کلمه انتخاب جایگزین مناسب می‌توان نوشت با توجه به آیین‌نامه مالی و برگزاری مناقصه سازمان دیگری انتخاب شود.

محسن حق‌شناس نیز در این خصوص تصریح کرد: در خصوص انتخاب جایگزین این بحث مطرح‌شده است که شهرداری جایگزین را بیاورد البته ما می‌توانیم مناقصه بگذاریم ولی لفظ مناقصه مناسب نیست و شهرداری خودش باید تصمیم بگیرد.

داوودی در ادامه یادآور شد: در این لایحه اضافه می‌کنیم که طبق آیین‌نامه مالی شهرداری تصمیم‌گیری شود.

فصیحی رامندی در ادامه جلسه با اشاره به لایحه تأسیس هایپر استار در ضلع جنوبی تالار شهر، اظهار کرد: یک شرکت وابسته به بستنی میهن متعهد شده بود که مجموعه تفریحی رفاهی تجاری هایپر استار قزوین را احداث کند.

وی افزود: قرار بود که زمین و پروانه به مبلغ ۴۰ میلیارد تومان سهم شهرداری باشد و بقیه به مبلغ ۸۰ میلیارد تومان را بخش خصوصی بیاورد.

این عضو شورا بیان کرد: با توجه به نیاز به تأسیس پارکینگ برای هایپر استار، ۵ هکتار زمین در قالب پارکینگ را مناقصه گذاشتند که طی آن پارکینگ احداث و ۲۰ سال مورد بهره‌برداری قرار بگیرد؛ حالا لایحه آمده که ۳ سال دیگر نیز به این مدت اضافه شود.

وی افزود: جمع‌بندی ما این شد که مجوز شورای عالی و شورای سرمایه‌گذاری به تأیید شورا نرسیده بنابراین عملاً مناقصه نباید صورت بگیرد و موضوع دیگر این است که طرف قرارداد ما شخصیت حقوقی و تحت پوشش گروه شرکت‌های میهن است، ولی قرارداد با شخص حقیقی بسته‌شده که باید بررسی شود، اگر ما ۳ سال را تأیید کنیم اصل موضوع را تأیید کرده‌ایم.

چگینی در این خصوص یادآور شد: تأسیس پارکینگ درخواست مازاد بر مصوبه است باید به سرمایه‌گذاری اهاله و مجدد بررسی شود.

سعید دقیقی نیز با اشاره به پارک رباتیک که از سال ۸۹ سرمایه‌گذاری شده ولی راه‌اندازی نشده است، یادآور شد: تاکنون ۲ هکتار زمین دادیم و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و در فاز دوم ۱۸ هزار متر اضافه‌شده اما به بهره‌برداری نرسیده است این امر باید حمایت شود تا به بهره‌برداری برسد.

انتخاب اعضای معاونت سرمایه‌گذاری

در ادامه جلسه با رأی‌گیری از اعضا سید منیره قوامی، احدچگینی و مهدی عبدالرزاقی به‌عنوان اعضای ثابت معاونت شورای سرمایه‌گذاری انتخاب شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: