• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1191-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شهردار قزوین اعلام کرد:

قزوین شهری با اقتصاد شکوفا/ برنامه دوم ۵ ساله شهرداری به شورای شهر ارائه شد

شهردار قزوین گفت: در چشم‌انداز اول، برنامه دوم ۵ ساله، قزوین را شهری با اقتصاد شکوفا و فعال در نظر گرفتیم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، علی صفری در جلسه شورا که در صحن علنی شورا برگزار شد، با اشاره به برنامه دوم ۵ ساله شهرداری تصریح کرد: بخشی از این برنامه در شورای قبل تصویب‌شده بود، اما این برنامه بر مبنای سیاست‌گذاری شورا و مدیریت شهری جدید تغییر کرده است.

وی افزود: از شورای شهر می‌خواهم اگر لازم است که در برنامه تغییراتی صورت بگیرد این امر هر چه سریع‌تر انجام شود تا بتوانیم برنامه یک‌ساله کوتاه‌مدت را اجرا کنیم.

شهردار قزوین اظهار کرد: توجه به حمل‌ونقل انسان‌محور، تاب‌آوری شهری، احیای باغستان سنتی با تکیه‌بر محله محوری، شادابی و نشاط و توزیع متوازن خدمات، دیپلماسی شهری و توجه به استفاده از انرژی‌های پاک از شاخص‌های اصلی این برنامه است.

وی یادآور شد: در چشم‌انداز اول قزوین را شهری با اقتصاد شکوفا، گردشگری کارآمد و مبتنی بر ظرفیت علمی فرهنگی قراردادیم در این چشم‌انداز بر حفظ باغستان سنتی و تقویت بازار سنتی تأکیدداریم چراکه بازار قزوین نقش عملکردی و کاربری دارد.

صفری تصریح کرد: تقویت پارک ملی بوستان باراجین به‌ویژه منطقه گردشگری زرشک و کامان از دیگر موارد مطرح‌شده در برنامه است، در سیاست‌های راهبردی تلاش شده است که تا پایان این برنامه قزوین به مقصد گردشگری تبدیل و زمینه مناسب برای سرمایه‌گذاری ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ما برای ایجاد برند در قزوین تلاش می‌کنیم، حفظ و احیا باغستان سنتی می‌تواند به‌عنوان برند در حوزه ظرفیت‌های طبیعی در نظر گرفته شود و برای باغستان برنامه‌های ویژه‌ای در نظر داریم.

شهردار قزوین یادآور شد: بسترسازی جهت تقویت بخش خصوصی و تقویت مدیریت هزینه از دیگر برنامه‌ها است، در حال حاضر شهرداری مدیریت درآمد دارد ولی مدیریت هزینه ندارد درحالی‌که مدیریت هزینه نیز اهمیت بالایی دارد.

وی با اشاره به چشم‌انداز دوم برنامه دوم ۵ ساله خاطرنشان کرد: در این چشم‌انداز قزوین شهری انسان‌محور، محله محور، هوشمند و خلاق در نظر گرفته‌شده است.

صفری تأکید کرد: بانشاط بودن و ارتقای کیفیت سطح زندگی شهروندان قزوینی، ارتقای سطح فرهنگ شهروندی، حس تعلق و مشارکت در فرهنگ سلامت، تأسیس پارک سلامت در محلات مختلف، تقویت تاب‌آوری شهر قزوین در برابر زلزله، توسعه شهرسازی و تقویت معماری ایرانی و اسلامی از دیگر شاخص‌های برنامه دوم پنج‌ساله شهرداری قزوین است.

وی افزود: چشم‌انداز سوم نیز در حوزه حمل‌ونقل روان، توزیع متوازن خدمات در تمام نقاط شهری، دسترسی عدالت محور به امکانات و خدمات شهری، زمینه‌سازی و ساماندهی ترافیک در هسته شهر است.

شهردار قزوین یادآور شد: چشم‌انداز چهارم، شهری سلامت مبتنی بر فناوری برتر در نظر گرفته‌شده است که در این میان تقویت زیرساخت علمی اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی تصریح کرد: بهره‌مندی از اتاق فکر مشورتی از دیگر سیاست‌های برنامه دوم پنج‌ساله شهرداری قزوین است تا از حضور نخبگان و متفکران استفاده شود.

شهردار قزوین تصریح کرد: امیدوارم با مشارکت شهروندان و همکاری شورای اسلامی شهر قزوین و همه دلسوزان تلاش کنیم تا برنامه دوم پنج‌ساله شهرداری قزوین به سمت اجرایی شدن حرکت کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: