• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-992-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برای بازخوانی حوادث 7 دی سال 57 قزوین به مراسم‌های نمادین اکتفا نکنیم

یک فعال انقلابی گفت: وظیفه ما برای اطلاع‌رسانی تاریخ انقلاب روزبه‌روز سنگین‌تر می‌شود، من معلم هستم و مبینیم که جوانان سؤالات زیادی دارند و هر چیزی را به‌راحتی نمی‌پذیرند باید اطلاعات آن‌ها را تقویت کنیم و به برگزاری مراسم‌های نمادین اکتفا نکنیم.

عباس نیکویه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، با اشاره به حوادث 7 دی قزوین در سال 57، تصریح کرد: فرمول عملیات نظام شاه در آن زمان تغییر کرد و طی اتفاقاتی که از 17 شهریور رخ داد، جریان مبارزاتی ایجاد شده بود و مردم به خط پایان زدند و در مقابل سران رژیم گفته بودند که مردم باید کلاً سرکوب شوند.

وی افزود: مردم در برابر رژیم شاه حداکثر تلاش خود را می‌کردند که در آن ایام در قزوین نیز چند روزی حکومت‌نظامی بود و برخورد شدیدی با مردم صورت می‌گرفت، نیروهای نظامی از پادگان خارج و با تانک در خیابان‌ها، ماشین و مغازه‌ها و خانه‌ها را تخریب می‌کردند، سربازان نیز از پادگان‌ها فرار می‌کردند.

این فعال انقلابی یادآور شد: 7 دی اوج شلیک‌ها و کشتارهای بی‌رحمانه در قزوین بود، درواقع این اتفاق حرکت انقلاب را تسریع کرد، این در حالی است که نسل جدید در مورد این وقایع اطلاعاتی ندارند و ما موظف هستیم شرایط آن دوران را برایشان تجسم کنیم که کار بسیار سختی است.

وی اظهار کرد: نسل جدید این شرایط را ندیدند و امروزه فعالیت‌های ضدانقلاب در ماهواره و شبکه‌های مجازی علیه انقلاب ایجاد شده است، امروزه اطلاع‌رسانی وظیفه سنگینی است و یادآوری آن روزها کار زیادی می‌طلبد و باید در مدارس بیشتر به این حوادث و اتفاقات پرداخت، چراکه دشمنان شدیداً این وقایع را تضعیف می‌کنند.

نیکویه تصریح کرد: در حال حاضر جوانان از شرایط انقلاب و کشور درگذشته اطلاعی ندارند و احساس نمی‌کنند چراکه تبلیغات دشمنان بسیار زیاد است، نیاز به کار عملیاتی و ایجاد اطمینان در قشر جوان وجود دارد و باید شرایطی را تداعی کنیم که کار بیشتری در این زمینه صورت بگیرد.

وی افزود: وظیفه ما روزبه‌روز سنگین‌تر می‌شود، من معلم هستم و مبینیم که جوانان سؤالات زیادی دارند و هر چیزی را به‌راحتی نمی‌پذیرند باید اطلاعات آن‌ها را تقویت کنیم و به برگزاری مراسم‌های نمادین اکتفا نکنیم.

این فعال انقلابی یادآور شد: من در 7 دی آن سال دستگیر شدم طی این سال‌ها کاری در جهت معرفی آن روز صورت نگرفته است، چند سال گذشته یک مستندی در شبکه قزوین ساخته شد که بازتاب آن گسترده بود و هنوز هم من اثر آن را در برخی از روستاهای قزوین می‌بینم کارهای این‌چنینی باید تقویت شود و استفاده از هنر اهمیت بالایی دارد.

وی تصریح کرد: وقایع اتفاق افتاده قزوین در این روز بسیار شاخص بوده و می‌توان برای ماندگار کردن خاطرات این روز دیدار مردم قزوین با مقام معظم رهبری محقق شود، چراکه با این دیدار می‌توان این حادثه را در حافظه کشور و حتی فراملی ثبت کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: