• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-1692-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو هیئت حل اختلاف سران قوا تأكيد كرد:

لزوم آشنايي هرچه بيشتر نسل جوان با تاريخ انقلاب قزوين

عضو هیئت حل اختلاف سران قوا گفت: شایسته است که اصحاب رسانه، مسئولین فرهنگی و مدیران سیاسی با برگزاری مراسم‌ها و همایش‌های مؤثر برای آشنایی نسل جوان با تاریخ انقلاب و مبارزات تعیین‌کننده‌ مردم قزوین تلاش کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد عضو هیئت حل اختلاف سران قوا، در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، با اشاره به وقایع 7 دی سال 1357 شهر قزوین اظهار کرد: قزوین در دوران انقلاب اسلامی یکی از مراکز اصلی مبارزه با رژیم طاغوت و ایستادگی در برابر تهدیدهای رژیم و شکستن حکومت‌نظامی و طرح اندیشه‌های سیاسی امام بزرگوار بود.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: این پیشگامی مردم قزوین در عرصه مبارزات ملت ایران موجب شد که شهر قزوین یکی از چند شهر مهمی باشد که رژیم در آنجا اعلام حکومت‌نظامی کرد.

حجت‌الاسلام ابوترابی گفت: در آن دوران شاهد تداوم و گسترش مبارزات مردم قزوین بودیم و همین امر باعث شد رژیم طاغوت خشونت بیشتری اعمال کند و روز 7 دی اوج‌گیری هجمه حکومت علیه مردم مظلوم شهر بود.

این مقام مسئول افزود: در آن روز افرادی از جمله چند کودک در صفوف شعبات نفت موردتهاجم قرار گرفتند.

عضو هیئت حل اختلاف سران قوا گفت: با حمله‌ رژیم علیه مردم، رعب و وحشت بر شهر حاکم شد و رژیم قصد داشت با ایجاد ترس مبارزات مردم قزوین را با چالش مواجه کند؛ اما این امر نتیجه عکس داشت و موجب اوج‌گیری مبارزات مردم شد و در آن روزها شاهد صحنه‌های حضور گسترده مردم بودیم.

وی با اشاره به تأثیر وقایع قزوین در انقلاب اسلامی بیان کرد: این مبارزات تا پیروزی انقلاب ادامه داشت و در این راه تعداد بسیاری از خواهران و برادران ما به شهادت رسیدند.

حجت‌الاسلام ابوترابی در پایان تصریح کرد: امام فرمودند روزهای انقلاب از ایام‌الله است و باید گرامی داشته شود و شایسته است که اصحاب رسانه، مسئولین فرهنگی و مدیران سیاسی با برگزاری مراسم‌ها و همایش‌های مؤثر برای آشنایی نسل جوان با تاریخ انقلاب و مبارزات تعیین‌کننده‌ مردم قزوین تلاش کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: