• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1691-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین تأکید کرد:

ضرورت تعیین تکلیف معادن غیرفعال قزوین

استاندار قزوین گفت: در استان 50 معدن غیرفعال وجود دارد که باید سازمان صنعت نسبت به ابطال مجوز و یا واگذاری دوباره آن‌ها اقدام کند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی در نشست شورای معادن استان قزوین اظهار کرد: معادن از مرحله اکتشاف تا فرآوری باید مورد نظارت و پیگیری قرار بگیرند و جلسات این شورا نیز باید به‌منظور بررسی و حل مسائل و مشکلات این بخش به شکل مستمر برگزار شود.

وی اضافه کرد: ملاک ما در حل‌وفصل مشکلات مربوط به معادن اجرای قوانین و مقرراتی است که مصالح و منافع منطقه را مدنظر داشته باشد.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: پرداخت حقوق دولتی درزمینهٔ فعالیت معادن و بخش شن و ماسه حتماً باید با جدیت پیگیری شود و از طرف وزارتخانه نیز موردتوجه قرار بگیرد تا از سهم اعتبارات استان برای بازسازی راه‌های روستایی که توسط ماشین‌های معادن تخریب‌شده‌اند، اختصاص یابد.

وی ادامه داد: اضافه تناژ ماشین‌های معادن خسارت زیادی به راه‌ها وارد می‌کند و باید با همکاری سازمان صنعت و نیروی انتظامی از برداشت اضافه‌بار جلوگیری شود.

زاهدی بر حفظ محیط‌زیست در کنار بهره‌برداری لازم از منابع معدنی تأکید و تصریح کرد: بهره‌برداری از معادن باید به‌گونه‌ای باشد که کمترین تخریب‌ها در منابع طبیعی و محیط‌های حفاظت‌شده را به همراه داشته باشد.

وی عنوان کرد: نظارت بر معادن به یک کار مشترک بین سازمان صنعت و اداره کل محیط‌زیست و بخش خصوصی نیازمند است.

استاندار قزوین تأکید کرد: از ظرفیت فنی و کارشناسی بخش خصوصی در حوزه معادن استان باید حتماً استفاده شود و ضمن اینکه بحث معارضان حتی‌الامکان باید به دستگاه قضایی کشیده نشود.

زاهدی یادآور شد: سازمان صنعت صدور مجوز را بر اساس نیاز استان باید انجام دهد چون در برخی از استان‌ها آن‌قدر پروانه شن و ماسه صادرشده که دیگر مشتری وجود ندارد و سرمایه‌گذاران گرفتارشده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: