• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1991-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اقتصادی استانداری قزوین اعلام کرد:

احداث نیروگاه‌های بادی و خورشیدی در خارج از اراضی کشاورزی

معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت: قرار نیست ساخت نیروگاه‌های بادی و خورشیدی در زمین‌های کشاورزی باشد لذا تأکید می‌کنیم این مجوزها فقط در اراضی بیابانی و غیرقابل کشت باید صادر شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
منوچهر حبیبی در جلسه ستاد سرمایه‌گذاری استان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: تأکید استاندار بر توسعه نیروگاه‌های بادی و خورشیدی است و ما نیز با حمایت لازم برای اجرای این طرح‌ها آمادگی لازم را داریم.

وی بیان کرد: قرار نیست ساخت نیروگاه‌های بادی و خورشیدی در زمین‌های کشاورزی باشد لذا تأکید می‌کنیم این مجوزها فقط در اراضی بیابانی و غیرقابل کشت باید صادر شود.

معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت: مجوز احداث نیروگاه‌های بادی و خورشیدی فقط در اراضی بیابانی و غیر کشاورزی صادر می‌شود.

حبیبی گفت: در جنوب شهرستان بویین‌زهرا و شمال آبیک بخشی از اراضی بیابانی است که مکان مناسبی برای اجرای طرح‌های نیروگاهی تلقی می‌شود و ما نیز آمادگی داریم به متقاضیان پاسخ دهیم.

معاون اقتصادی استانداری قزوین یادآور شد: اجرای این طرح‌ها در اراضی بیابانی موجب کاهش میران گردوغبار، ایجاد اشتغال و رونق تولید هم می‌شود که از حمایت مسئولان استان برخوردار خواهند شد.

حبیبی افزود: شهرک صنعتی کاسپین در اجرای توسعه باید به صنایع «های تک» و مدرن اختصاص داده شود و اجرای طرح‌های نیروگاهی به سایر مناطق هدایت شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: