• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3792-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تأکید کرد:

آشکار شدن طلای وجود انسان در کوره امتحان و فتنه

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بابیان اینکه طلای وجود انسان در کوره امتحان و فتنه آشکار می‌شود، اضافه کرد: اگر کوره آزمایش و امتحان کربلا نبود، درخشش گوهر وجود حضرت عباس (ع) دیده نمی‌شد. اگر کوره آزمایش فتنه سوریه نبود شهدای حرم مانند شهید همدانی‌ها، حججی‌ها و اسدی‌ها را درک نمی‌کردیم و این طلای وجودشان آنجا خودش را نشان داد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در حاشیه جلسه تفسیر قرآن کریم که یکشنبه‌شب‌ها در حسینیه امامزاده اسماعیل (ع) برگزار می‌شود، اظهار کرد: امام علی (ع) در خطبه 50 نهج‌البلاغه می‌فرمایند آغاز پیدایش فتنه‌ها پیروی از هواهای نفسانی است و بدعت‌هایی که گذاشته می‌شود، بدعت‌هایی برخلاف کتاب خدا است. آن‌گاه کسانی، کسان دیگر را در اموری، که مخالف دین است، یاری می‌کنند.

وی تصریح کرد: متأسفانه فراوان در دوره‌های مختلف شاهد بوده‌ایم برخی آدرس غلط و وعده‌های دروغ به مردم می‌دهند، مردم در فقر و گرسنگی به سر می‌برند اما آنان در ناز و نعمت، ثروت‌اندوزی و زیاده‌خواهی روزگار می‌گذرانند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عنوان کرد: کسی که در کاخ زندگی می‌کند، حرف رهبر معظم انقلاب را در مورد ضرورت اجرای اقتصاد مقاومتی، درک نمی‌کند، هرچقدر رهبری درباره اهمیت اشتغال جوانانِ مستعد، دانشمند و تحصیل‌کرده راهنمایی و راهکار ارائه دهند به گوش او نمی‌رسد.

وی بیان کرد: کسانی که در کاخ‌ها زندگی می‌کنند حرف مردم به گوششان نمی‌رسد و هرچقدر مردم بگویند ما با این مقدار درآمد اگر به ساده‌ترین شکل هم بخواهیم زندگی خود را اداره کنیم در توانمان نیست، نمی‌توانند درک کنند و این‌ها زمینه‌های فتنه را به وجود می‌آورد.

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: مطمئن هستیم که شیطنت‌ها صورت می‌گیرد و دشمن از این فضا سوءاستفاده خواهد کرد اما می‌دانیم که مردم ما درک می‌کنند و فتنه را می‌شناسند. آن کسی که به پرچم جمهوری اسلامی اهانت می‌کند معلوم می‌شود که برای نان و مسائل اقتصادی نیامده و نان او از جای دیگر تأمین می‌شود تا این غلط را انجام دهد.

امام‌جمعه قزوین ادامه داد: آن کسی که در شعارهایش مستقیماً به اسلام و قرآن متعرض می‌شود، آیا به خاطر نان‌وآب شعار می‌دهد؟ آیا به خاطر کارگری که به دلیل تعطیلی کارخانه‌ای شغل خود را ازدست‌داده شعار می‌دهد؟ یا اینکه با این نوع شعارها و با این رویکرد به آن کارگر نیز دشمنی می‌ورزد؟

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تأکید کرد: باید آماده‌باشیم تا این آزمایش را نیز به‌سلامت پشت سر بگذاریم. فتنه یعنی کوره آزمایش سنگی که می‌خواهند طلای آن را استحصال کنند.

آیت‌الله عابدینی افزود: هر سنگی را داخل کوره ذوب نمی‌ریزند و اول محک می‌زنند تا ببینند این سنگ طلا و یا ماده گران‌قیمتی با خود دارد یا خیر؟ اگر داشته باشد آن را وارد کوره می‌کنند. اگر سر راه ما نیز امتحان و آزمایش پیش می‌آید برای این است که خداوند در قرآن فرموده «و همانا فرزندان آدم را گرامی داشتیم و از چیزهای پاکیزه روزی‌شان دادیم و آنان را بر بسیاری از آفریده‌های خود برتری کامل دادیم» و این یعنی گوهر گران‌بها در وجود انسان قرار دارد.

وی بابیان اینکه طلای وجود انسان در کوره امتحان و فتنه آشکار می‌شود، اضافه کرد: اگر کوره آزمایش و امتحان کربلا نبود، درخشش گوهر وجود حضرت عباس (ع) دیده نمی‌شد. اگر کوره آزمایش فتنه سوریه نبود شهدای حرم مانند شهید همدانی‌ها، حججی‌ها و اسدی‌ها را درک نمی‌کردیم و این طلای وجودشان آنجا خودش را نشان داد.

امام‌جمعه قزوین یادآور شد: خداوند فرمود مردم گمان می‌کنند همین‌که گفتند ما ایمان آوردیم رهایشان می‌کنیم و کسی کاری با آن‌ها ندارد و در فتنه‌ها و آزمایش‌ها قرار نمی‌گیرند؟ خداوند فرمود این‌طور نیست و حتماً در آزمایش‌ها قرار می‌گیرند؛ همان‌طور که پیشینیان را در امتحان و آزمایش قراردادیم تا مرزهای صداقت و راستی و دروغ، نیرنگ و نفاق مشخص شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم از این امتحان و فتنه بزرگ سربلند عبور و پایه‌های نظام و انقلاب را مستحکم‌تر کنیم و دشمنان را این بار بیشتر از گذشته مأیوس کرده و بیعتی دوباره با رهبر معظم انقلاب داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: