• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2491-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شریفی زاده:

مسئولان از جهاد دانشگاهی قزوین حمایت کنند/ ایجاد ۲۰ هزار شغل توسط جهاد دانشگاهی کشور

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور با اشاره به اینکه اقتصاد و اشتغال یکی از مشکلات مردم بوده که در این روزها مطرح‌شده است، اعلام کرد: توسعه اشتغال خانگی در ۸ استان توسط جهاد دانشگاهی صورت می‌گیرد و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در آینده ۲۰ هزار شغل توسط این حرکت در کشور ایجاد خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، احمد شریفی زاده در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جهاد دانشگاهی واحد قزوین که پیش از ظهر امروز در سالن مهندس بهشتی برگزار شد، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی واحد قزوین مجموعه نو پایی است که با تأخیر به مجموعه جهاد دانشگاهی کشور اضافه شد.

وی افزود: جهاد دانشگاهی از سال ۵۹ شکل گرفت، تأکید حضرت امام خمینی(ره) بر این نکته که دانشگاه‌ها باید تأثیرگذار باشند منجر به انقلاب فرهنگی شد که به تبعیت آن حرکت دانشجویی شکل گرفت و جهاد دانشگاهی با نگرش انقلاب خواهی دانشجویان شکل گرفت.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور یادآور شد: جهاد دانشگاهی در دهه‌های مختلف خدمات ویژه‌ای ارائه کرده است، در انقلاب فرهنگی از امکانات دانشگاه استفاده و به جامعه خدمات ارائه کرد.

وی افزود: این نهاد نیروهایی تربیت کرد که در حال حاضر به‌عنوان اساتید در دانشگاه‌ها تدریس می‌کنند، جوانان جهاد معتقد هستند که مشکلات کشور را حل می‌کنند.

شریفی زاده خاطرنشان کرد: همچنین در دوران در دفاع مقدس از امکانات دانشگاه‌ها در جبهه استفاده می‌کردیم و علاوه بر حضور در جبهه سوله‌ای برای تهیه خمپاره و موشک تأسیس کرده بودیم.

جهاد دانشگاهی در مرزهای دانش قرارگرفته است

وی تأکید کرد: بعد از دفاع مقدس هم حضور جدی داشتیم و فعالیت‌های مختلف پژوهشی و فناوری در جهت نیاز کشور انجام شد، هم‌اکنون جهاد دانشگاهی در مرزهای دانش قرارگرفته است.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور یادآور شد: جهاد دانشگاهی نهادی پیشرو بوده که مطابق با نیازهای کشور فعالیت داشته است، همچنین فرصت سازی یکی از ویژگی‌های جهاد است و به مباحثی توجه کرده که پنهان بوده که در این میان مجموعه رویان افتخار جهاد دانشگاهی است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷ هزار نفر در کشور در مجموعه جهاد دانشگاهی فعال هستند و خدمات ارزنده‌ای ارائه می‌دهند.

شریفی زاده تأکید کرد: جهاد دانشگاهی قزوین نیز می‌تواند در حوزه رویان و صنعت وارد شود و این مهم حمایت همه‌جانبه مسئولان استانی را می‌طلبد.

وی افزود: ما در جهاد دانشگاهی کشور ۳ پژوهشگاه و ۲۰ پژوهشکده و ۲۳ مرکز فناوری داریم همچنین ۴۵ مرکز فعال علمی کاربردی داریم.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور یادآور شد: انتظار داریم استان قزوین نیز به تراز بالایی برسد چراکه این ظرفیت در استان وجود دارد و نیاز به حمایت استانی دارد.

وی افزود: فرصت در اختیار مجموعه است و مجموعه جهاد قزوین از نیروهای جوان تشکیل‌شده است که همه آن‌ها به دنبال خدمت هستند.

شریفی زاده تصریح کرد: جهاد دانشگاهی مجموعه‌ای است که در جهت اهداف انقلاب فعالیت می‌کند و هدفش خدمت‌رسانی به مردم است، رویان و خیلی از حرکت‌ها انجام‌شده نشان از توان جهاد دارد که امیدواریم در این استان بیشتر موردحمایت قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات مردم که در این روزها مطرح‌شده است بحث اقتصاد و اشتغال است، جهاد دانشگاهی از ابتدا در جهت ایجاد اشتغال فعال بوده است.

معاون هماهنگی و امور مجلس یادآور شد: در همین راستا توسعه اشتغال خانگی در ۸ استان توسط جهاد صورت می‌گیرد و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در آینده ۲۰ هزار شغل توسط این حرکت در کشور ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: اشتغال روستایی که مورد تأکید رهبری است نیز یکی دیگر از برنامه‌های آینده است که توسط جهاد دانشگاهی صورت می‌گیرد.

شریفی زاده تأکید کرد: اشتغال فارغ‌التحصیلان نیز موضوع مهمی است، جهاد ارتباط خوبی با دانشگاه‌ها دارد و جریان دانشجویی ایده‌های خوبی دارند در همین راستا نیز گام‌هایی برمی‌دارد .

وی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی واحد قزوین چند کار ملی انجام داده است که شاخص‌ترین آن در حوزه زبان انگلیسی و ایجاد کتاب بومی است که کار باارزش و مؤثری از جنبه فرهنگی و آموزشی است که به‌عنوان کتاب مرجع در حوزه فرهنگی استفاده می‌شود.

معاون هماهنگی و امور مجلس یادآور شد: ما در جهاد دانشگاهی ۲۰ درصد منابع دولتی استفاده کردیم و ۸۰ درصد منابع دیگر استفاده می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: