• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3892-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

مسئولان عدل را در جامعه اجرا کنند

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: همه انگیزه مدیران باید برپایی عدل و قسط باشد اگر قسط برقرار نباشد پرچم اسلام به‌دروغ افراشته شده است چراکه زمانی پرچم افراشته می‌شود که عدالت در جامعه وجود داشته باشد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید جهاد دانشگاهی واحد قزوین که پیش از ظهر امروز در سالن مهندس بهشتی برگزار شد، تصریح کرد: کلمه جهاد دانشگاهی نام و عنوان پربرکتی است که رحمت خدا، کار کردن باانگیزه انقلابی و خود را محدود نکردن به گزارش دادن را در ذهن ما تداعی می‌کند.

وی افزود: در قرآن کریم چند آیه در خصوص جهاد مطرح‌شده است، در این آیات جهاد صرفاً به‌عنوان جنگ در جبهه نیست، بلکه خداوند در همه عرصه‌ها می‌گوید که باید جهاد کنیم درواقع جهاد علاوه بر میدان جنگ در عرصه علم و فناوری، فرهنگی، اقتصاد نیز باید صورت بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: پیش‌ازاین همیشه می‌گفتیم دو جهاد داریم جهاد اکبر و جهاد اصغر، اما مقام معظم رهبری گفتند که ما جهاد کبیر هم داریم که مسئله مقابله با تهاجم دشمن است و باید از جهاد اصغر و اکبر جدی‌تر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه در دنیای ما افرادی وجود دارند که نگاه به خدا در رفتار و باورشان نیست، خاطرنشان کرد: برخی اوقات شاهد هستیم که این افراد در منصب بالایی نشستند اما درکی از این‌ها ندارند، درواقع بدون توجه به این موضوع در مسند کلیدی قرار گرفتند و جامعه را دچار کندی و سستی می‌کنند.

عابدینی تأکید کرد: اینکه فردی باور و رفتار خدایی ندارد خیلی جای گلایه نیست اما این جای گلایه دارد که این افراد در منصب کلیدی قرار بگیرند، در انتخاب‌ها باید دقت کنیم ما باید رئیس جمهور را به‌گونه‌ای انتخاب کنیم که دارای شایستگی باشد وگرنه ما مقصر هستیم.

وی افزود: نماینده مجلس و مدیران کل باید شایسته باشند و به عزت، افتخار، علم و نوآوری، اعتماد به خودمان و توانمندی کشور باور داشته باشند، آن‌ها بدانند که این موارد امانت است و ما نیز باید امانت را به اهلش بسپاریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اتفاقات اخیر کشور خاطرنشان کرد: مردم از وضع معیشتی و اقتصادی خود ناراحت هستند و برخی برای برپایی قسط و عدل به پا خواستند، اگر در جامعه عدالت، انصاف، نگاه به توانمندی و ارزش قائل شدند وجود نداشته باشد و ارزش‌ها رعایت نشود جامعه را تشویق کردیم برای اجرای عدل بلند شوند.

وی یادآور شد: همه انگیزه مدیران باید برپایی عدل و قسط باشد اگر قسط برقرار نباشد پرچم اسلام به‌دروغ افراشته شده است چراکه زمانی پرچم افراشته می‌شود که عدالت در جامعه وجود داشته باشد، شهید حججی کار 10 رئیس‌جمهور و مجلس را انجام داد و با نگاه جوانمردانه پیام اسلام را به همه عالم مخابره می‌کند.

عابدینی در ادامه با اشاره به فعالیت جهاد دانشگاهی قزوین تصریح کرد: تاکنون شاهد فعالیت مخلصانه و مفید در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی این نهاد در استان بودیم، قطعاً مدیران توانمندی رئیس سابق را شناختند و از ظرفیت وی در جایگاه دیگری استفاده می‌کنند و رئیس جدید هم از یاران و همکاران وی بودند که امیدواریم همان نقشه را به نحو احسن پیش ببرند و آینده روشن‌تر شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: