• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1494-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در راستای اجرای طرح پایتخت کتاب؛

کلید طرح «کتاب سلامت» برای اولین بار در قزوین زده شد

مجری پروژه پایتخت کتاب قزوین گفت: طرح «کتاب سلامت» به‌منظور افزایش سرانه مطالعه کتاب برای اولین بار در استان قزوین آغازشده است که در صورت اجرایی شدن سرانه مطالعه کتاب افزایش می‌یابد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی دبیرخانه پایتخت کتاب قزوین، آیین اجرایی طرح کتاب سلامت صبح امروز با حضور موالی زاده مدیرکل شورای فرهنگ عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسکندری نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بابایی مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان، مخلوقی مدیریت بیمارستان رازی قزوین و جمعی از مسئولین استانی برگزار شد.

زهرا گروه‌ای مجری پروژه پایتخت کتاب قزوین با اشاره به اجرای طرح پایتخت کتاب قزوین اظهار کرد: استان قزوین دارای ظرفیت بالایی درزمینهٔ کتاب و کتاب‌خوانی است و در صورت تعامل دستگاه‌های اجرایی می‌تواند به پایتخت کتاب شود.

وی افزود: طرح پایتخت کتاب در قزوین درواقع 32 طرح پیشنهادی است که با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و موسسه سیمرغ سخن پارس در قزوین جهت افزایش سرانه مطالعه در استان اجرا می‌شود.

مجری طرح پایتخت کتاب قزوین یادآور شد: پایتخت کتاب ایران عنوان طرحی در ایران است که بر مبنای آن هرسال شهری به‌عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب می‌شود. این طرح جهانی است و از طرف سازمان یونسکو اعلام‌شده ولی چون حداقل ظرفیت‌ها در کشور ما نیست نمی‌توانیم فعلاً در مقاطع ملی وارد شویم.

زهرا گروه‌ای با اشاره به این‌که حدود دو ماه از انجام کارهای مطالعاتی این طرح گذشته است، گفت: در همین راستا دبیرخانه پایتخت کتاب در قزوین برپا و جلسات مختلفی با مسئولان فرهنگی و دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، بعد از برگزاری جلسات مختلف 32 طرح پیشنهاد شد و پس از بررسی‌های نهایی جهت تأیید به وزارت خانه ارسال‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از این طرح‌ها، «کتاب سلامت» است که بر این اساس ما به این نتیجه رسیده‌ایم اگر شهروندان به‌جای ساعت‌ها زمانی که در فضای مجازی می‌گذرانند، عادت کنند تنها روزی یک ساعت برای مطالعه وقت بگذارند، در هفته یک کتاب و در سال 50 کتاب‌ خوانده می‌شود.

مجری پروژه پایتخت کتاب قزوین افزود: مردمی که کتاب می‌خوانند باورهایشان، قدرت صبر و تحملشان، اعتقادات، توانمندی‌هایشان، انتظارات و اهدافشان زمین تا آسمان با مردمی که هیچ‌وقتی برای مطالعه نمی‌گذارند فرق می‌کند.

وی ضمن اشاره به برخورداری از مشاور و مدیریت استراتژیک در مجموعه خود افزود: ما سعی کردیم همه برنامه‌ها را طوری طراحی کنیم که اولاً درخور توجه بوده و قابلیت اجرایی داشته و همچنین طرح‌ها کم‌هزینه بوده و قابلیت استمرار داشته باشد.

گروه‌ای خاطرنشان کرد: طرح کتاب سلامت رویکردش پر کردن زمان انتظار است. این کتاب‌ها توسط اداره ارشاد اسلامی تأمین‌شده و هر زمان که نیاز باشد نسبت به شارژ دوباره کتب اقدام خواهیم کرد.

این مسئول در پایان یادآور شد: این طرح‌ها در زمان اجرا ارزیابی می‌شود و بازخور آن را حتماً رصد کرده و تلاش خواهیم کرد تا با حمایت مسئولان استان هرچه بهتر طرح‌های خود را عملی کرده و شاهد بالا رفتن سطح مطالعاتی همشهریان خود باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: