• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1594-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور:

سلامت روحی و جسمی افراد در قبال پیوند کتاب و درمان است

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: بدیهی است یکی از مهم‌ترین رسالت‌های کتاب توجه به سلامت روحی افراد است باید به این امر بیشتر توجه شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی دبیرخانه پایتخت کتاب قزوین، سید محمدرضا موالی زاده در مراسم افتتاح طرح «کتاب سلامت» در استان قزوین که صبح امروز در بیمارستان تأمین اجتماعی قزوین برگزار شد، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین رسالت‌های کتاب توجه ویژه به سلامت روحی انسان‌هاست و خیلی خوشحالیم که مسئولین فرهنگی استان قزوین با نگاه ویژه در این مسئله کتاب را در کنار مراحل درمانی جسمی بیماران قرار داده‌اند.

وی افزود: مسئولین درمانی و فرهنگی استان قزوین با پیوند کتاب و درمان به دنبال ارتقای سلامت جسمی و روحی و ارائه بهترین خدمات به بیماران هستند، امروز در علوم روانشناسی مباحثی تحت عنوان کتاب‌درمانی داریم که در آن آثار مطالعه را در کاهش روان‌پریشی، اضطراب، افسردگی و ایجاد آرامش در اشخاص نشان می‌دهد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار کرد: مطالعه کتاب سعه‌صدر اشخاص ارتقا داده و آستانه تحمل را آن‌ها بالا می‌برد و همچنین دید و باورهای افراد را ارتقا داده و درنهایت جامعه را در مسیر رشد و توسعه پایدار هدایت می‌کند.

موالی زاده با اشاره اهمیت مطالعه درآیات قرآن و احادیث گفت: در دین مبین اسلام بر امر مطالعه بسیار تأکید شده است، ازآنجاکه خودکلمه قرآن به معانی خواندنی است و همچنین اولین آیه‌ای که بر پیامبر اکرم (ص) نازل می‌شود امر به خواندن است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور طرح «کتاب سلامت» یکی از بهترین راه‌های استفاده درست از زمان در اوقات انتظار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دانست و افزود: همراهی امر درمانی و حل مشکلات جسمانی افراد با تشویق آن‌ها به امر مطالعه در محیط بیمارستان، قطعاً تأثیرگذار و موفق خواهد بود، چراکه در محیط‌های درمانی زمان‌های زیادی وجود دارد که افراد می‌توانند به‌جای به هدر رفت آن، بامطالعه کتاب علاوه بر بالا بردن آگاهی خود از فرصت پیش‌آمده به نحو احسن استفاده ببرند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: