• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-6390-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جهاد دانشگاهی با حداقل‌ها بزرگ‌ترین کارهای ممکن را انجام داد

رئیس سابق جهاد دانشگاهی واحد قزوین گفت: طی 13 سال فعالیت تنها یک و نیم میلیارد تومان از دستگاه‌های اجرائی استان کمک گرفتیم؛ درواقع ما آموختیم که با حداقل‌ها بزرگ‌ترین کارهای ممکن را انجام دهیم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، محمدحسین فائزی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید جهاددانشگاهی قزوین، با اشاره به اینکه از دو سال پیش به دنبال تحویل جایگاه رئیس جهاددانشگاهی هستم، تصریح کرد: من از فعالیت در جهاد دانشگاهی خسته نشدم بلکه جریاناتی در استان با رویکرد سیاسی دوست نداشتند من روی کار باشم.

وی افزود: به خاطر حضور من به بقیه مجموعه فشار می‌آورند، بنابراین از دی‌ماه سال 94 درخواست دادم که جابه‌جایی صورت بگیرد که بعد از 2 سال این امر محقق شد.

رئیس سابق جهاد دانشگاهی قزوین اظهار کرد: در این مراسم گزارشی ارائه نمی‌دهم چراکه معتقدم همکاران جهاد دانشگاهی باهمت بلند خود و کمترین حمایت تمام امور را انجام داده‌اند، کاری که در راه رضای خدا باشد را نباید گفت و اگر برای خدا نباشد ارزشی ندارد.

وی بابیان اینکه در جهاد چیزهای زیادی یاد گرفتم، خاطرنشان کرد: در جهاد دانشگاهی یاد گرفتیم که توان ما بیشتر از اندازه امکانات است، ما در جهاد دانشگاهی ساختمان نداشتیم و طی 13 سال فعالیت تنها یک و نیم میلیارد تومان از استان کمک گرفتیم؛ درواقع ما یاد گرفتیم که با حداقل‌ها بزرگ‌ترین کارهای ممکن را انجام دهیم.

فائزی تأکید کرد: هرکسی احساس کند که کم‌کاری کردیم بیاید مجوزها و امکانات را ببیند، کسی نمی‌تواند با این امکانات این کارایی را داشته باشد، همکاران جهاد دانشگاهی با توکل به خدا به امکانات مادی اکتفا نمی‌کنند بنابراین با این شرایط کارایی خوبی دارند.

وی افزود: ما خیلی از کارها را انجام دادیم، اما خیلی‌ها را نتوانستیم انجام دهیم چراکه یک جاهایی باید از ما حمایت می‌کردند که نکردند، برای مثال در موضوع فرش خیلی تلاش کردیم و یک سال و نیم قبل می‌توانستیم مرکز بزرگ طراحی و تجاری‌سازی فرش قزوین را با 50 بافنده راه‌اندازی کنیم.

رئیس سابق جهاد دانشگاهی قزوین اظهار کرد: اداره‌های متولی امر روی کاغذ، کاملاً عمدی اجازه ندادند که این اتفاق بیافتد؛ بنابراین ما از عرصه ملی اقدام کردیم، آنجا هم نگذاشتند به نتیجه برسد چراکه به ضرر خودشان بود چون جهاد با دست‌خالی کاری را می‌کرد که آن‌ها با انبوهی از امکانات نتوانسته بودند انجام دهند.

وی تأکید کرد: موارد این‌چنینی زیاد است، برای مثال سرطان سینه در سال‌های اخیر قربانی‌های زیادی گرفته و برخی در اثر بیماری زیرخط فقر قرار گرفتند همچنین برخی از خانواده‌ها با شکست عاطفی شدید و طلاق روبه‌رو شدند.

فائزی یادآور شد: این بیماری به‌ظاهر ساده، آسیب‌های اجتماعی شدیدی را به دنبال داشت بنابراین ما حدود 3 سال تأسیس مرکز درمان سرطان سینه را پیگیری کردیم که موفق نشدیم این در حالی بود که هیچ امکاناتی از کسی نخواستیم جز یک برگه مجوز که محقق نشد، اما با تغییر مدیریت ظاهراً کار در آستانه انعقاد است.

وی افزود: در شرایط امروز برخی اولویت‌ها جابه‌جا می‌شود، رهبر در سخنرانی اخیر فرمودند که بعضی‌ها دینشان سیاسی شده است.

فائزی یادآور شد: سال گذشته یک خانم مسئولی را دعوت کردیم که شما خانم هستید و سرطان سینه را جدی بگیرید، اگر اقدام کرده بودند ده‌ها خانم کمتر قربانی می‌شدند ولی آن خانم تلاش کرد که رئیس جهاد را تغییر دهد.

وی عنوان کرد: از استاندار جدید قزوین خبرهای خوبی شنیدم این‌که باتجربه زیاد فضا را مدیریت می‌کنند، مدیریتی که قبلاً از این جایگاه در استان ندیدم، در این مدت یکی از مهم‌ترین کارهایی که انجام دادم این بود که نگذارم هجمه‌های سیاسی و فشار غلط از اتاقم خارج شود.

رئیس سابق جهاد دانشگاهی قزوین تصریح کرد: حتی در یک هفته‌نامه که توسط یکی از آقازاده‌ها اداره می‌شود چندین بار علیه ما مطب کذب نوشتند که در موردی شکایت کردم، در آن نسخه نوشته بودند که با بودجه دولت، بیلبورد تبلیغاتی علیه دولت نصب‌کرده‌اند.

وی افزود: از این هفته‌نامه شکایت کردم و بعد از 3 بار جلسه دادگاه، حکم جلب مدیر و نویسنده صادر شد که از دفتر استاندار 3 بار تماس گرفتند و تهدید کردند که تا ظهر شکایت را پس بگیر، دلیل این‌ها را نمی‌فهمم.

فائزی تأکید کرد: کارمندان جهاد کارهای خوبی انجام دادند و از کسی توقعی ندارند اما نمی‌دانم چرا با این با فشار غلط و سیاست‌زده روبه‌رو شدیم، ما بچه‌های انقلاب هستیم و نان‌ونمک جمهوری اسلامی را می‌خوریم و مدیون جمهوری اسلامی هستیم.

وی تصریح کرد: من اهل حزب، گروه، دسته و وامدار کسی نیستم، کاری هم نکردم که پشیمان شوم؛ گفتند در ایسنا علیه دولت مطلب نوشتند و آرشیو را پاک کردند، اگر رسمی این صحبت را بیان می‌کردند از افرادی که ادعا کردند به‌صورت قانونی شکایت می‌کردم.

رئیس سابق جهاددانشگاهی قزوین یادآور شد: افرادی که مدعی کار رسانه‌ای هستند آیا نمی‌دانند که دیتابیس خبرگزاری کشوری است و آرشیو قابل پاک کردن نیست؛ وقتی برای اتهامات سندی پیدا نمی‌کنند به این ادعاهای بی‌پایه و غلط متوسل می‌شوند.

فائزی خاطرنشان کرد: انقلابی بودن سخت است، ما حزب‌الهی بودن را دوست داریم و ایستادیم، جرم ما این است که دنبال جریان سیاسی نرفتیم و اسم کسی که یک دهه را مسئولیت داشت را به ما چسباندند، درحالی‌که ما بچه‌ها انقلابی باید از این نشانه‌ها جدا شویم چراکه ما جریان انقلابی اصیل اسلامی هستیم و دستور داریم در همین راه بمانیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: