• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2094-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تأکید استاندار در جلسه شورای فرهنگ عمومی:

جلب مشارکت اهل هنر در عرصه فرهنگی ضروری است

استاندار قزوین بابیان اینکه عرصه فرهنگ نباید صرفاً دولتی باشد، جلب مشارکت اهل هنر را نیز در تصمیم‌گیری‌های این امر مهم در جامعه ضروری اعلام کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی در یکصدو دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که عصر سه‌شنبه در دفتر امام‌جمعه قزوین برگزار شد، اظهار کرد: چون جامعه در حال تغییر است پرداختن به فرهنگ عمومی یک امر مستمر و مداوم است و باید همواره برای این امر مهم با تدوین برنامه مناسب آینده‌نگر باشیم.

وی ادامه داد: پرداختن به فرهنگ عمومی یک امر مستمر و مداوم است که نباید در انحصار دولت باشد و اهل هنر لازم است در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت کنند.

استاندار قزوین تصریح کرد: در گذرگاه‌هایی که دشمنان ایجاد کردند مانند جنگ تحمیلی، تحریم، ایجاد ناامنی، ترور و ده‌ها برنامه دیگر فرصت‌های زیادی را از ما گرفتند لذا به نظر می‌رسد باید یک برنامه مدون داشته باشیم که انعطاف‌پذیر باشد تا در این عرصه به نتیجه برسیم.

زاهدی بیان کرد: عامه مردم به رعایت حقوق دیگران کم‌توجه‌اند و به آن اهمیت نمی‌دهند و درواقع به رسمیت نمی‌شناسند و عجول بودن جامعه مشکل‌ساز شده است.

وی گفت: عوامل زیادی در رفتار مردم تأثیر دارد و حتی معماری و سبک شهرسازی ما می‌تواند در آرامش یا خشونت در رفتارها تأثیر بگذارد که از آن غفلت کرده‌ایم.

استاندار قزوین تصریح کرد: اگر مسئولی دروغ بگوید دیگر نمی‌تواند حرف تأثیرگذاری در میان دیگران داشته باشد لذا باید ابتدا ما مسئولان با مردم صادق باشیم تا آنچه می‌گوییم باور کنند.

وی بیان کرد: نباید همه‌چیز را دولتی کنیم بلکه لازم است در عرصه فرهنگ حتماً از کسانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند استفاده کنیم و اجازه دهیم صاحبان اندیشه در کارها مشارکت داشته باشند.

زاهدی گفت: یک سری گناه داریم که جرم تلقی نمی‌شود مانند غیبت، دروغ، ربا که باید برای جلوگیری از ترویج این مسائل جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: تربیت دینی باید از زمان کودکی، مهدکودک‌ها و مقطع ابتدایی شروع شود تا ماندگار باشد زیرا در سنین بزرگ‌سالی دیگر نمی‌توان انتظار تربیت‌پذیری و اصلاح داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: