• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2194-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

موالی زاده:

خود را با تحولات شتابان فضای مجازی هماهنگ کنیم

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: تولید محتوای دیجیتال و فعالیت در این فضا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شورای فرهنگ درزمینهٔ فضای مجازی است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، محمدحسین موالی زاده در حاشیه افتتاح ساختمان جدید مرکز فرهنگی دیجیتال فخرالائمه که شب گذشته برگزار شد، تصریح کرد: یکی از سرفصل‌های جدید برنامه شورای فرهنگ عمومی فضای مجازی است.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که بتوانیم بستری را فراهم کنیم که استفاده از فضای مجازی در حد متعارف باشد، اگر استفاده از فضای مجازی از حد متعارف شود آسیب فراوانی را در پی دارد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های ما در این شورا فعالیت درزمینهٔ تولید محتوای غنی است، محتوایی که بتواند در جهت رشد و گسترش مؤلفه‌های فرهنگ عمومی در جامعه مؤثر واقع شود.

وی اظهار کرد: ما با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شورای عالی فضای مجازی همکاری داریم تا از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کنیم.

موالی زاده اظهار کرد: ما باید خودمان را با این تحول شتابان همراه کنیم چراکه هر چه جلوتر می‌رویم این تکنولوژی و ظرفیت بر اساس تصاعد هندسی رشد می‌کند نه تصاعد حسابی بنابراین نباید از این تحول شتابان غافل باشیم.

وی بابیان اینکه این مراکز با مساجد گره می‌خورد، تصریح کرد: پیوند مسجد با فضای مجازی بسیار مؤثر است چراکه می‌توان از ظرفیت معرفتی، معنوی، دینی و اعتقادی جوانان در مساجد که نیروهای سرزنده هستند استفاده کرد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار کرد: اگر ما پیوندی داشته باشیم که ظرفش را مسجد تشکیل دهد این پیوند می‌تواند کمک مؤثری در جهت رشد و تقویت فرهنگی جامعه باشد.

وی اظهار کرد: اشتغال نیز یکی از برکات این کار است چراکه خیلی از اشتغال‌ها وارد این فضا شده است و کسب‌وکارها در فضای مجازی افزایش روزافزون دارد.

موالی زاده یادآور شد: اگر یک‌زمان بحث کشاورزی بود و بعد به صنعت رسید امروز موضوع خدمات و کار در این عرصه بیشتر است بنابراین اگر ما بتوانیم کارآفرین باشیم و در این حوزه ایجاد اشتغال کنیم موفق عمل کرده‌ایم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: