• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-1797-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

با «فتنه‌گران» با شدت و جدیت برخورد شود

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در حاشیه بازدید از حوزه علمیه تاکستان گفت: باید آتشِ «محرکان» و «آتش‌افروزان» فتنه خاموش شود چراکه این مهم دستور قرآن است.
 
به گزارش ایسنا منطقه قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در حاشیه بازدید از حوزه علمیه شهید مصطفی خمینی (ره) تاکستان که توسط اغتشاشگران به آتش کشیده شده است، اظهار کرد: فتنه‌گران به حوزه علمیه‌ای حمله کرده و آن را به آتش کشیدند که محل سکونت طلابی است که کمترین امکانات معیشتی را در اختیار دارند و درنهایت زهد و زندگی فقیرانه به سر می‌برند.
 
وی بابیان اینکه چنین رفتارهایی تداعی‌کننده حملات ساواک و رژیم آمریکایی شاه به مدرسه فیضیه است، افزود: همان‌طور که حمله‌ها به مدرسه فیضیه منشأ آمریکایی و صهیونیستی داشت، حوزه علمیه تاکستان نیز توسط کسانی موردحمله قرار گرفت که ریشه و انگیزه آن‌ها آمریکایی و صهیونیستی است.
 
امام‌جمعه قزوین با تأکید بر اینکه این اتفاقات بیانگر تأثیرگذاری حوزه‌های علمیه است، خاطرنشان کرد: دشمنان ما فعالیت‌های حوزه‌های علمیه را بی‌اثر می‌دانستند درحالی‌که اگر این باور حقیقی آن‌ها بود تا این اندازه نسبت به حوزه‌های علمیه کینه و نفرت نداشتند.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین یادآور شد: وقتی به دفتر امام‌جمعه تاکستان، حوزه علمیه و اداره تبلیغات اسلامی حمله می‌کنند، همان کینه و عداوتی که در قرآن نیز مطرح‌شده است را در عمل نشان می‌دهند و رسانه‌های استکباری نیز از این اتفاق ابراز خرسندی می‌کردند.

وی اضافه کرد: اغتشاشگران با آتش کشیدن حجره یک طلبه گمان می‌کنند «فتح الفتوح» کرده‌اند درحالی‌که در این اتفاق تعدادی کتاب، دفتر و ابزار طلبگی طلاب فقیر را به آتش کشیدند و این «فتح الفتوح» نیست.
 
آیت‌الله عابدینی بابیان اینکه «فتح الفتوح» توان و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که به شما اجازه هیچ تعرضی را به ملت ایران نمی‌دهد، اضافه کرد: شما پیش از انقلاب این کشور را جزیره امن برای خودتان می‌دانستید اما امروز در تمام دنیا تنها کشوری که از آن واهمه دارید، جمهوری اسلامی ایران است و این «فتح الفتوح» حقیقی است.
 
رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه استان قزوین با تأکید بر اینکه مجازات سختی در انتظار دشمنان خواهد بود، اذعان کرد: همان‌طور که نتیجه حمله به فیضیه آن شد که بساط استکباری و استعماری از مملکت ما برچیده شد، این فتنه‌گری‌ها نیز باعث می‌شود که در منطقه بساط دشمنان برچیده شود.
 
وی اظهار کرد: با این اقدامات ماهیت آن‌ها هرروز بیش‌ازپیش روشن می‌شود. آن‌ها امروز آتش زدن مساجد، کتابخانه‌ها، فرهنگ و هویت مردم مسلمان ایران را افتخار خود می‌دانند و این آتش قطعاً دامن آن‌ها را خواهد گرفت.
 
امام‌جمعه قزوین تصریح کرد: خداوند فرموده باید با «فتنه‌گران» با شدت برخورد کرد؛ «فریب‌خوردگانِ فتنه» حسابشان جدا است که به خاطر ناآگاهی نفهمیده‌اند که چه‌کاری انجام داده‌اند اما باید آتشِ «محرکان» و «آتش‌افروزان» فتنه خاموش شود چراکه این مهم دستور قرآن است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: