• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2494-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین در دیدار با یک نویسنده:

فرهنگ‌آفرینان، نیازمند حمایت دستگاه‌ها و شهرداری‌ها هستند

استاندار قزوین در دیدار با یک نویسنده قزوینی گفت: از دستگاه‌های اجتماعی و شهرداری‌ها انتظار می‌رود از فعالان فرهنگی و آثار این حوزه حمایت لازم را داشته باشند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین با حضور در منزل رضا صمدی‌ها از نویسندگان قزوینی با وی دیدار و گفت‌وگو کرد.

استاندار قزوین اظهار کرد: تاریخ، مواریث، فرهنگ و شخصیت‌های اثرگذاری در استان قزوین و در مناطق و نواحی مختلف وجود دارد که هنوز در سطوح ملی مغفول و ناشناخته باقی‌مانده است.

وی افزود: بسیاری از شاخه‌ها و حوزه‌های فرهنگ و هنر اگرچه در بادی نظر بازدهی اقتصادی ندارند اما از چنان اهمیت و ارزش بالایی برخوردار هستند که تاریخ و مواریث یک ملت و سرزمین را ثبت و به آیندگان منتقل می‌کنند لذا نیازمند حمایت و پشتیبانی هستند.

زاهدی گفت: از دستگاه‌های اجتماعی و شهرداری‌ها انتظار می‌رود از فعالان فرهنگی و آثار این حوزه حمایت لازم را داشته باشند.

استاندار تصریح کرد: از مواریث تاریخی و فرهنگی مناطق و نواحی مختلف باید حفاظت و حراست شود اما باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و مدیریت کرد که برای نسل امروزی و صاحبان این آثار، فضاها و اماکن تاریخی جاذبه و صرفه اقتصادی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، رضا صمدی‌ها نویسنده قزوینی صاحب 45 اثر و کتاب تألیفی است که تاکنون 25 اثر آن منتشرشده و 20 اثر دیگر در مراحل انتشار قرار دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: