• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4191-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

مهم‌ترین دغدغه جامعه کارگری مقوله امنیت شغلی است

استاندار قزوین گفت: مهم‌ترین خواسته و دغدغه جامعه کارگری امنیت شغلی است که در این راستا دولت اقدامات مناسبی را انجام داده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی در دیدار با اعضای تشکل‌های کارگری استان قزوین اظهار کرد: جامعه کارگری در راهپیمایی شکوه وحدت حضور باشکوهی داشتند و همچون سایر اقشار بر لزوم پایبندی به آرمان‌های انقلاب و نظام تأکید کرده و اعلام داشتند که خواسته‌های خود را از طریق قانونی به گوش مسئولان می‌رسانند که باید از آنان قدردانی کرد.

وی، امنیت شغلی کارگران را بسیار مهم دانست و اضافه کرد: امنیت شغلی نه‌تنها مهم‌تر از دستمزد بلکه حتی مهم‌تر از خود شغل است و همین موضوع است که رفتار فرد را در جامعه رقم‌زده و بر روی کار او نیز تأثیر می‌گذارد.

زاهدی ادامه داد: حفظ شغل ارتباط مستقیمی با حفظ تولید دارد و واقعیت آن است که هرچه در دنیای صنعت و کشاورزی پیش می‌رویم نیاز به نیروی انسانی کمتر می‌شود بنابراین باید به سمت مشاغلی برویم که اشتغال افراد را نیز در عین استفاده از فناوری فراهم کند.

وی بابیان اینکه آموزش‌های ما با بازار کار تناسبی ندارد، گفت: گرچه وظیفه اصلی آموزش عالی ما تولید علم است اما باید با نیازسنجی از بازار کار برای اشتغال و نیازهای جامعه هم برنامه داشته باشد و کارآفرینی کند.

استاندار قزوین با اشاره به تلاش‌های دولت برای حل مشکلات اقتصادی، گفت: هر دولتی در ورود به کار، نه یک زمین بکر بلکه ساختمانی نیمه‌تمام را تحویل می‌گیرد که باید برای تکمیل آن به بهترین نحو تلاش کند.

وی با اشاره به بی‌ثباتی اقتصادی ابتدای دوره دولت تدبیر و امید، گفت: در سال 92 دولت تدبیر و امید دولت را با چهارصد هزار میلیارد تومان طرح نیمه‌تمام تحویل گرفت که در سال‌های بعد موارد دیگری به آن اضافه شد که این مهم سختی کار دولتمردان را می‌رساند.

زاهدی گفت: با تمام این مشکلات دولت باید این مسائل را حل کند که البته به‌قدری زمان نیاز دارد.

وی با اشاره به نقش کارگران در پیش‌بر اهداف اقتصادی کشور، افزود: چون بخش عمده اقتصاد کشور حول محور تولید به ثمر می‌نشیند در این میان نقش کارگران مثال‌زدنی است.

استاندار قزوین در بخش دیگری از صحبت‌های خود بابیان اینکه واگذاری نامناسب برخی شرکت‌ها و خصوصی‌سازی آن‌ها درگذشته نیز مشکلات زیادی برای صنعت قزوین به همراه داشته است، خاطرنشان کرد: البته به‌طورکلی مشکل اصلی، صرفاً سرمایه در گردش نیست بلکه فرسودگی ماشین‌آلات و کم‌توجهی به نوسازی آن‌ها و فنّاوری ضعیف است.

وی افزود: ضعف مدیریت و گاهی حتی سوء مدیریت نیز در سال‌های گذشته موجب شده کارفرمایان ما نتوانند تصمیم مناسبی برای ارتقای تولید بگیرند.

زاهدی با تأکید بر ارائه طرحی برای تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه، مسئله آب دشت قزوین و کاهش ارتفاع آب‌های زیرزمینی و برداشت بی‌رویه آب از این دشت و واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل صنعتی را 2 مشکل مهم استان عنوان کرد که باید هرچه سریع‌تر بررسی و حل شود.

وی افزود: در کشور و استان تعدادی واحدهای موفق تولیدی داریم که اگر بانک به آن‌ها کمک کنند تا کارخانه جدیدی کنار آن‌ها احداث شود در رونق و توسعه تولید مؤثر خواهد بود.

استاندار قزوین همچنین با اشاره به افزایش جذب سرمایه‌گذاری پس از برجام، افزود:547 میلیون دلار سرمایه‌گذاری هم‌اکنون در حال انجام است و اگر برجام در مواردی کاملاً محقق نشد اما چند انتظار ما را برآورده کرد که یکی از آن‌ها همین سرمایه‌گذاری‌ها بودند.

وی همچنین گفت: قزوین ظرفیت بالای گردشگری دارد که ناشناخته مانده و تنها به‌عنوان شهری گذری مطرح بوده و باید مورد معرفی قرارگرفته و ظرفیت‌های آن شناسایی شود تا شاهد ایجاد شغل‌های جدید باشیم.

در پایان این نشست نیز چند تن از اعضای تشکل‌های کارگری به بیان نقطه‌نظرها و مطالبات جامعه کارگری پرداختند.

حفظ امنیت شغلی، افزایش دستمزد کارگران، حل مشکل نیروهای کار خارجی غیرمجاز، نبود آموزش‌های فنی و حرفه‌ای متناسب با بازار کار و ارتباط ضعیف دانشگاه با بازار کار و صنعت و ورود کالاهای قاچاق ازجمله مسائل مطرح‌شده از سوی این افراد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: