• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4491-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین تأکید کرد:

ضرورت برنامه‌ریزی مدیران استان برای حل بحران آب در تابستان

استاندار قزوین گفت: برای عبور از مشکلات کم‌آبی در تابستان آینده باید مدیران استان برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت داشته باشند تا مردم دچار بحران نشوند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی در سی و ششمین جلسه شورای حفاظت منابع آب استان که در سالن جلسات شرکت آب منطقه‌ای قزوین برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به کمبود آب در استان باید با جدیت بتوانیم مصرف آب را مدیریت کنیم و در کاهش آن در بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی کنیم.

وی اضافه کرد: از مدیران آب استان انتظار داریم از امروز به فکر کمبود و افت فشار آب در تابستان باشند و برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت داشته باشند تا از بحران عبور کنیم.

استاندار قزوین گفت: مدیران آب و فاضلاب شهری و روستایی و آب منطقه‌ای قزوین تا پایان دی‌ماه فرصت دارند برنامه‌های خود را برای حل بحران آب ارائه کنند تا با طرح آن شورای حفاظت آب پیشنهاد‌ها بررسی و تصمیم‌گیری شود.

وی تشریح کرد: در تابستان آینده نمی‌پذیریم که شهرها و روستاهای استان ما با بحران آب مواجه شود و مردم در مضیقه قرار گیرند و اگر برای حل بحران آب حتی باید قانون را نادیده بگیریم حاضریم مسئولیت قبول کنیم تا مشکلی برای استان ایجاد نشود.

زاهدی یادآور شد: در خصوص انتقال آب از سد طالقان باید مطلع باشیم که دولت اعتباری ندارد و باید بخش خصوصی را در کار مشارکت دهیم تا کارها متوقف نشود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: