• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4791-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تولید 790 تُن عسل در زنبورستان‌های استان قزوین

کارشناس مسئول پرورش زنبورعسل سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: از مهرماه سال قبل تا مهر سال جاری 796 تُن عسل در زنبورستان‌های استان تولیدشده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، اسماعیل غفوری اظهار کرد: میزان تولید عسل از مهرماه سال 94 تا مهرماه سال 95، به میزان 634 تُن بوده است.

غفوری یادآور شد: این مقدار عسل شامل عسل تولیدی چند گل (مخلوط انواع گل‌ها) و گیاهان مختلف بوده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین سرشماری انجام‌شده در پاییز امسال، یک هزار و 800 نفر در صنعت زنبورداری استان اشتغال دارند.

غفوری اضافه کرد: تعداد کلنی‌های زنبورعسل در استان 91 هزار و 476 کُلُنی است که این میزان کلنی در سال قبل 83 هزار و 728 کُلُنی بوده است.

کارشناس مسئول پرورش زنبورعسل سازمان جهاد کشاورزی قزوین به میزان تولید سایر فرآورده‌های زنبورعسل در استان از مهرماه سال قبل تا مهر سال جاری اشاره کرد و گفت: در این مدت شاهد تولید 40 تُن موم، یک هزار و 142 کیلوگرم گرده گل، 785 کیلوگرم بره مو و 35 کیلوگرم ژل رویال است.

وی یادآور شد: این فرآورده‌ها همگی دارای خواص دارویی هستند و در صنعت داروسازی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

غفوری از طارم سفلی و الموت شرقی به‌عنوان قطب تولید عسل در استان قزوین یاد کرد و گفت: از 91 هزار کلنی موجود در استان، 57 هزار کلنی در شهرستان قزوین قرار دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: