• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-5392-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اگر نقش و اثرگذاری روحانیت نبود انقلاب به پیروزی نمی‌رسید

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: حضور روحانیون و طلاب در قیام‌ها و تظاهرات پیش از انقلاب بسیار مؤثر بود و اگر نقش و اثرگذاری روحانیت نبود، انقلاب به پیروزی نمی‌رسید.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار حامد نیکزادان، مشاور رئیس مرکز خدمات در امور استان‌های حوزه‌های علمیه کشور، سالروز قیام مردم قم در 19 دی‌ماه 1356 را یادآوری کرد و افزود: حضور روحانیون و طلاب در قیام‌ها و تظاهرات پیش از انقلاب بسیار مؤثر بود و اگر نقش و اثرگذاری روحانیت نبود، انقلاب به پیروزی نمی‌رسید.

وی بابیان اینکه روحانیون و طلاب پس از مشاهده توهین روزنامه اطلاعات به امام خمینی (ره)، به سمت بیوت مراجع حرکت کردند، تصریح کرد: ما در بیت آیت‌الله گلپایگانی حضور پیدا کردیم و ایشان در جمع روحانیون و طلاب سخنرانی کردند.

امام‌جمعه قزوین یادآور شد: آیت‌الله گلپایگانی فرمودند آن‌ها فقط به آن آقا «منظور امام خمینی (ره)» توهین نکردند بلکه به همه ما توهین کردند زیرا آن‌ها به‌گونه‌ای صحبت کرده‌اند که انگار فقط آن آقا با آن‌ها مخالف است، درحالی‌که ما نیز از اول با آن‌ها مخالف بودیم، الآن نیز مخالف هستیم و همیشه نیز مخالف خواهیم بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین به خدمات روحانیون و طلاب در دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: روحانیون و طلاب نسبت به آمار جمعیتی، بیشترین حضور را در دفاع مقدس داشتند و این‌ها بخشی از خدمات این عزیزان بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: