• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-793-5
  • خبرنگار : 59002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

واحدهای صنعتی قزوین احساس نیاز به مراکز تحقیق و توسعه ندارند

عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام خمینی (ره) بابیان اینکه مراکز آرندی و تحقیق و توسعه از الزامات واحدها و شرکت‌های بزرگ دنیا است، گفت: متأسفانه واحدهای صنعتی قزوین احساس نیاز به مراکز تحقیق و توسعه ندارند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، سعید عباس‌بندی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام خمینی (ره) اظهار کرد: متأسفانه باید بپذیریم که ارتباط لازم بین واحدهای صنعتی و شرکت‌ها در استان قزوین با دانشگاه‌ها وجود ندارد.

وی افزود: واحدهای فنی و صنعتی در استان قزوین مراکز آرندی، توسعه و تحقیق ندارند و یا اگر دارند خیلی فعال نیست.

 عباس‌بندی عنوان کرد: در خارج از ایران این‌گونه نیست و معمولاً مراکز آرندی موردتوجه شرکت‌هایی که به دنبال توسعه هستند قرار دارد چون به‌خوبی می‌دانند که اگر این مراکز آرندی پیشرفت کند شاهد توسعه کل واحد خواهیم بود.

وی تأکید کرد: مراکز صنعتی استان قزوین باید به این درجه از رشد برسند که نیاز به مرکز تحقیق و توسعه و ارتباط با دانشگاه را درک کنند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه مشکل اصلی اینجاست که این احساس نیاز در واحدهای صنعتی وجود ندارد، اضافه کرد: مراکز صنعتی تنها به شرطی توسعه را درک خواهند کرد که بتوانند ارتباط خوبی با دانشگاه داشته باشند.

این پژوهشگر و محقق ریاضی کاربردی در رابطه با رمز موفقیت خود نیز گفت: یکی از رمزهای موفقیت من در این بوده که کارهای تحقیقاتی من به صورتی بوده که حالت همگرایی داشته و تنها بر روی یک شاخه کار انجام نداده‌ام.

وی با تأکید بر اینکه سعی کرده‌ام همواره اخلاق پژوهشی را رعایت کنم، اضافه کرد: رعایت اخلاق پژوهشی در داوری و همچنین نوشتن مقالات می‌تواند زمینه‌ساز رشد انسان محقق را فراهم کند.

عباس‌بندی بابیان اینکه کار پژوهشی اگر اصیل نباشد مورد استقبال و استناد محققین قرار نمی‌گیرد، تصریح کرد: همیشه سعی می‌کنم رعایت این اخلاق پژوهشی را به دانشجویان خودم نیز آموزش دهم.

وی در پایان یادآور شد: دانشجو باید بداند که تحصیل مخصوصاً در بخش تکمیلی نیاز به‌وقت و اهمیت دارد و درس باید در اولویت زندگی فرد قرار بگیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: