• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5091-5
  • خبرنگار : 59002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

امیدواریم زاهدی بتواند در استان تغییر و تحول ایجاد کند

فعال سیاسی اصلاح‌طلب قضاوت در مورد آینده استان قزوین با زاهدی را به آینده سپرده و گفت: منتظریم ببینیم آقای زاهدی چه می‌کند و آیا می‌تواند تغییر و تحولی در استان ایجاد کند و یا باز درب بر روی همان پاشنه قدیم می‌چرخد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، حجت‌الاسلام سید ناصر قوامی یکی از دو لیدر اصلی اصلاحات در استان قزوین همواره دارای قدرت نفوذ بالا بوده و در بین اصلاح‌طلبان نیز دارای مقبولیت است.

هرچند بخشی از بدنه استان قزوین از وی به‌عنوان یک چهره اصلاح‌طلب تندرو یاد می‌کنند اما او نشان داده که سودای قدرت در استان را ندارد و تنها سعی می‌کند با درک شرایط اصلاحات در استان، به دنبال ارتقاء جایگاه اصلاح‌طلبان در استان باشد.

این در حالی است که نام وی هیچ‌گاه در بین سهم خواهان استان به‌وضوح دیده نمی‌شود و از این حیث وی چهره قابل قبولی در استان دارد.

وی که همواره از منتقدین وزیر کشور بوده و این انتقاد را نیز صراحتاً بیان کرده است در گفت‌وگویی با ایسنا منطقه قزوین دو استاندار دولت یازدهم قزوین را اصولگرا می‌داند و حرکت آن‌ها را نیز به نفع اصولگرایان دانسته است.

حجت‌الاسلام قوامی با گلایه از عدم همراهی روزبه و همتی دو استاندار قبلی با جریان اصلاحات در استان قزوین اضافه کرد: این در حالی است که رأی دولت روحانی رأی اصلاح‌طلبان بود اما این دو استاندار حتی در جلسات اصلاح‌طلبان استان حاضر نمی‌شدند.

وی اما از حمایت اصلاح‌طلبان از این دو استاندار دولت یازدهم خبر داد و افزود: علی‌رغم اینکه این دو استاندار همراه اصلاح‌طلبان نبودند اما سعی کردیم از آن‌ها حمایت کنیم چون حمایت از این افراد را حمایت از مردم می‌دانستیم.

اولویت اصلی مردم در استان اشتغال و رفع مشکلات معیشتی است

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب استان قزوین، ترک زودهنگام همتی از قزوین را یک آسیب برای استان دانست اما زاهدی را یک اصلاح‌طلب دانست و بیان کرد: زاهدی را از قبل در جلسات بنیاد باران می‌دیدیم و مورد تأیید و حمایت رئیس جمهور هشتم بود.

نماینده مردم قزوین در مجلس ششم قضاوت در مورد آینده استان قزوین با زاهدی را به آینده سپرده و گفت: منتظریم ببینیم آقای زاهدی چه می‌کند و آیا می‌تواند تغییر و تحولی در استان ایجاد کند و یا باز درب بر روی همان پاشنه قدیم می‌چرخد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اما با درک شرایط استان قزوین و نظر مردم، اولویت اصلی مردم در استان را اشتغال، رفع مشکلات معیشتی و عمرانی مردم دانست اما تیم اقتصادی استان را توانمند پاسخگویی به این مشکلات نمی‌داند.

وی با اشاره به اینکه معتقدیم تیم فعلی اقتصادی در استان قزوین با دولت همراه نیست، اظهار کرد: کسی که در ستاد آقای قالیباف بوده امروز معاون استاندار است پس طبیعتاً این فرد اعتقادی به دولت آقای روحانی ندارد و یا نمی‌تواند خواسته مردم استان را پاسخ دهد.

حجت‌الاسلام قوامی که گویا از تیم اقتصادی فعلی استانداری قزوین ناامید است، تصریح کرد: معتقدم با این تیم اقتصادی که در قزوین مخصوصاً در حوزه استاندار حاضر هستند مشکلی حل نمی‌شود.

وی در پایان خواسته اصلی مردم استان را ابتدا مسائل اقتصادی، رونق کسب‌وکار و رفع مشکلات معیشتی می‌داند و معتقد است مسائل سیاسی اولویت آخر مردم استان است و از همین رو استاندار باید در حوزه اقتصادی نسبت به مدیران تجدیدنظر کند.

حال باید دید زاهدی استانداری که این روزها از خود یک چهره مستقل و مسلط به اوضاع استانداری نشان داده چقدر از نظرات چهره‌های اصلاح‌طلب در استان قزوین استفاده می‌کند.

هرچند صحبت‌های قوامی به‌عنوان یک فعال سیاسی نشان داد وی درک درستی از مسائل استان دارد و به‌جای توجه صرف به مسائل سیاسی، به دنبال حل مشکلات مردم است و برخلاف برخی تندروها در استان و حتی کشور، حل مشکلات اقتصادی را درگرو توسعه سیاسی نمی‌داند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: