• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2894-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین تأکید کرد:

لزوم پرداخت نیم درصد عوارض شهرداری‌ها به کتابخانه‌ها

استاندار قزوین بر لزوم پرداخت نیم درصد عوارض شهرداری‌ها به کتابخانه‌های عمومی تأکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی در نشست انجمن کتابخانه‌های استان قزوین اظهار کرد: زمین کتابخانه مرکزی که مدت پنج سال است در تفاهم‌نامه بین 2 اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل امور کتابخانه‌های استان واگذارشده در حال حاضر در ردیف بودجه سال 97 ردیف اعتباری نداشته و بعید است در سال 98 نیز ردیفی برای آن اختصاص یابد.

وی اضافه کرد: بنابراین می‌توان باهدف ساخت این کتابخانه و با تغییر کاربری بخشی از این زمین به کاربری اقتصادی در کمیسیون ماده پنج اقدام به جذب سرمایه‌گذار برای آن کرد.

زاهدی به شهرداری قزوین نیز پیشنهاد کرد برای جبران بدهی‌های خود از محل نیم درصد عوارض شهرداری‌ها که باید به کتابخانه‌ها بپردازد در ساخت این کتابخانه مشارکت کند.

استاندار قزوین گفت: ساخت کتابخانه مرکزی قزوین بااعتبار دولتی امکان‌پذیر نیست و باید در این خصوص از کمک سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استفاده کرد.

وی همچنین از شهرداری قزوین خواست نیم درصد عوارض کتابخانه‌ها را ماهانه پرداخت کنند چراکه پرداخت آن در پایان سال ممکن است شهرداری را با توجه به قراردادهای مختلف و برنامه‌های دیگری که دارد با کمبود منابع مالی مواجه کند.

استاندار قزوین با اظهار تأسف از کاهش زمان مطالعه در جامعه، گفت: حضور طولانی در فضای مجازی و کاهش زمان مطالعه باید آسیب‌شناسی شود.

وی بابیان اینکه در این میان جای نهادهایی چون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این‌گونه جلسات خالی است، اظهار کرد: برای ترویج فرهنگ مطالعه بهترین کار این است که این موضوع را از دوران کودکی افراد برای آنان نهادینه کنیم.

به گزارش ایسنا، استان قزوین دارای 36 باب کتابخانه نهادی و 31 باب کتابخانه مشارکتی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: