• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-9790-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ممنوعیت فروش و توزیع تخم‌مرغ و تخم بلدرچین بدون هویت

مسئول واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره دامپزشکی بوئین‌زهرا اعلام کرد: فروش و توزیع تخم‌مرغ و تخم بلدرچین بدون هویت ممنوع است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین، پدرام یزدی اظهار کرد: تخم‌مرغ به‌عنوان یکی از فرآورده‌های خام دامی است که نقش بسیار مهمی درزمینهٔ تأمین نیازهای پروتئینی در جامعه امروزی ایفاء می‌کند. بر همین اساس سلامت و بهداشت این قبیل فرآورده‌های خام از اهمیت بالایی برخوردار بوده که در همین راستا، سازمان دامپزشکی بر روند تولید، فروش و توزیع تخم‌مرغ نظارت داشته و با متخلفین این حوزه برخوردهای قانونی به عمل می‌آورد.

وی افزود: با توجه به اینکه روند تولید و توزیع تخم‌مرغ از ابتدای جوجه ریزی تا مرحله پرورش پولت تخم‌گذار تحت نظارت اداره دامپزشکی انجام می‌گیرد، لذا تولید، فروش و توزیع تخم‌مرغ و تخم بلدرچین تولیدشده خارج از این چرخه که هویت مشخصی نداشته باشد (عدم درج تاریخ تولید و انقضاء بر روی تخم‌مرغ تولیدی) ممنوع بوده و در صورت مشاهده تخلف در این حوزه، نسبت به ضبط محموله اقدام شده و برخوردهای قانونی در این زمینه صورت خواهد گرفت.

مسئول واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره دامپزشکی بوئین‌زهرا در خصوص تخم‌مرغ مورد تأیید دامپزشکی گفت: تخم‌مرغ استاندارد علاوه بر علائم ظاهری و شکل تخم‌مرغ، باید دارای تاریخ تولید و انقضاء و نام شرکت تولیدکننده باشد و در غیر این صورت مورد تأیید این اداره نیست.

یزدی در پایان از عموم مردم و شهروندان درخواست نمود از خرید هرگونه تخم‌مرغ و تخم بلدرچین بدون هویت پرهیزکرده و تخم‌مرغ موردنیاز خود را از فروشگاه‌های معتبر مواد غذایی تهیه کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: