• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-10490-5
  • خبرنگار : 59002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های استان قزوین:

ادعای مسئولین گروه هنری شب بازی ملک دارا کذب است

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های استان قزوین با اشاره به حواشی اجرای تئاتر شب بازی ملک دارا در قزوین گفت: از تاریخ ششم آذر تا دهم دی‌ماه سالن تالار قلم این نهاد به‌صورت کاملاً رایگان و بدون درخواست هیچ‌وجهی به این گروه تئاتر واگذار شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، رؤیا اسماعیلی، مدیرکل نهاد کتابخانه‌های استان قزوین پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه با اشاره به حواشی اجرای تئاتر شب بازی ملک دارا در قزوین اظهار کرد: این نمایش تئاتر توسط گروه تئاتر نگاه نو و به کارگردانی مرتضی نجفی درخواست مساعدت درزمینهٔ واگذاری سالن برای نمایش تئاتر را داشتند.

وی افزود: با توجه به اینکه سهم مهمی را در حمایت از انجمن‌های هنری و نمایشی داریم تصمیم گرفتیم با این گروه نیز همکاری لازم صورت بگیرد و از همین رو از تاریخ ششم آذر تا دهم دی‌ماه این سالن به‌صورت کاملاً رایگان و بدون درخواست هیچ‌وجهی به این گروه تئاتر واگذار شد.

اسماعیلی اضافه کرد: این تخفیف 100 درصدی رایگان در شرایطی به این گروه داده شد که پس از پایان مهلت قرارداد، بنا به درخواست مسئولین این گروه و تنها با یک درخواست تلفنی، واگذاری سالن تا پانزدهم دی‌ماه نیز تمدید شد و هیج مشکل و یا ایرادی نیز در کار ایجاد نشد.

وی بیان کرد: این گروه درخواست‌ها و مطالبات به حقی دارد که باید از سوی مسئولین مربوط و متولی گروه‌های هنری و تئاتر در استان پاسخ داده شود اما بدون شک پاسخگویی به مطالبات هنری در حیطه وظایف نهاد کتابخانه‌ها نیست.

این مسئول تصریح کرد: مطالبات و ادعاهایی که امروز از سوی کارگردان این کار در رابطه با اداره کل نهاد کتابخانه‌های استان قزوین مطرح می‌شود کم‌لطفی بوده و هیچ ربطی به این اداره کل ندارد.

وی عنوان کرد: کارگردان کار مدعی شده که برای اجاره سالن، هر شب 300 هزار تومان به اداره کل کتابخانه‌ها اجاره پرداخت‌شده است این در حالی است که این ادعا کاملاً کذب بوده و حتی هزینه نظافت و اپراتور سالن نیز از این گروه دریافت نشده است.

اسماعیلی گفت: این در حالی است که قرار بود اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در قبال واگذاری سالن تالار قلم به این گروه تئاتر، به ارزش 40 میلیون ریال و حتی با احتساب 5 درصد هزینه حمل‌ونقل، به اداره کل کتابخانه‌ها کتاب کودک و نوجوان اهدا کنند ولی کتاب‌هایی که اهدا شد ارزش لازم را نداشت و قرار بر این شد که این کتاب‌ها تغییر کرده و سپس به کتابخانه‌ها واگذار شود که این امر نیز تا به امروز محقق نشده است.

وی اظهار کرد: اگر می‌خواستیم به‌صورت واقع بینانه هزینه سالن را دریافت کنیم طبیعتاً این هزینه بسیار بالاتر ازآنچه بود که این گروه تئاتر مدعی است.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های استان قزوین افزود: البته اگر این گروه تئاتر به دنبال این است که این آمفی‌تئاتر به‌صورت دائمی و همیشگی در اختیار آن‌ها باشد باید به این فکر کنیم که آیا گروه‌های هنری و تئاتر دیگر نیز در استان وجود ندارند که مستحق حمایت باشند؟

وی در پایان یادآور شد: این سالن با توجه به محدودیت‌ها و ظرفیت‌های نهاد کتابخانه‌ها واگذارشده و تنها دغدغه حمایت از هنر استان قزوین بوده که باعث شد این نوع مساعدت با این گروه صورت بگیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: