• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-10690-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بر اساس استانداردها کمترین خاموشی در سطح کشور را داریم

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر گفت: بر اساس استانداردهای کشوری ما کمترین خاموشی و بالاترین کیفیت را در ارائه خدمت برق‌داریم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
آرش کردی در آیین افتتاح ۱۳ پروژه صنعت برق قزوین که در سالن جلسات شرکت توزیع برق قزوین برگزار شد، تصریح کرد: صنعت برق برای ما ناشناخته نیست و یک خدمت حساس، زیربنایی و توسعه‌ساز است که زندگی همه ارکان جامعه به آن ربط دارد، روزبه‌روز نیاز به برق در کشور بیشتر احساس می‌شود.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر با اشاره به اینکه برق صنعتی است که دارای اقتصادی پیچیده، حساس و اثرگذار در اقتصاد کشور است، خاطرنشان کرد: صنعت برق زیربنایی برای زیربناهای دیگر است و وابستگی وسیعی در این زمینه وجود دارد، درواقع این صنعت تکنولوژی گسترده‌ای است که وجود دارد و به‌عنوان بالاترین دستاورد مهندسی بشر توسط متخصصین موردتوجه قرارگرفته است.

وی افزود: کل کشور به لحاظ صنعت برق به‌هم‌پیوسته است و سرنوشت مشترکی بر کشور حاکم است، علی‌رغم تمام مشکلات یک دهه گذشته که می‌توانست هر صنعت و بخشی را دچار تبعات سنگینی می‌کرد اما باهمت و تلاش مدیران صنعت برق این اتفاقات نیفتاد.

کردی یادآور شد: در زمان تحریم‌ها با مشکلات زیادی روبه‌رو بودیم اما هرگز در ارائه خدمت با مشکل روبه‌رو نبودیم، حساسیت بالا، زمان‌بر بودن، هزینه‌بر بودن نیز از دیگر مواردی است که در این صنعت دیده شود.

وی بیان کرد: تدابیر ما باید برای این صنعت خاص و نگاه جدیدی باشد و از تجربیات دنیا و تجربیات خودمان در بخش‌های مختلف استفاده کنیم تا مدیران عرصه صنعت برق این صنعت را به وجه خوبی اداره کنند و از تنگناها رهایی پیدا کنند.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر یادآور شد: صنعت برق دارای ذینفعان است که در محافل قانون‌گذاری و تصمیم‌گیری دولت اثرگذار و برخی از ذینفعان نیز مشترکین صرف کننده برق هستند و بخش دیگر ما به‌عنوان کارگزاران هستیم.

وی تأکید کرد: اختلاف دیدگاه این سه بخش باعث ایجاد مشکلات و تنگناها شده است، استانداردهای ما با استانداردها مشترکین، سرمایه‌گذاران و دولت باید هماهنگ شود این نکته تاکنون مورد غفلت قرارگرفته و مشکلات اقتصادی را ایجاد کرده است.

کردی تصریح کرد: در جلسه صبح که در استانداری برگزار شد دیدگاه ما با دیدگاه مسئولان استانی هماهنگ شد و اگر این را در عرصه صنعت برق کشور توسعه دهیم پیشرفت و موفقیت به دست می‌آوریم.

وی بیان کرد: نگاه ما به صنعت برق همواره نگاه توسعه محور بوده است که هرچقدر مصرف حرکت کرد تولید نیز به دنبال آن حرکت کند؛ امسال الگو تغییر کرده است و دولت را تولید محور می‌دانیم و آمارها این را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر خاطرنشان کرد: هرچقدر در مدیریت مصرف موفق شویم به نفع اقتصاد کشور است و باید روی این زمینه بیشتر توجه شود، اگر وحدت نظر در همه بخش‌های ایجاد شود در بخش اقتصاد اتفاق‌های خوبی رخ می‌دهد.

وی بیان کرد: ما کمترین خاموشی و بالاترین کیفیت را در ارائه خدمت برق بر اساس استانداردها داریم همچنین درزمینهٔ تلفات فنی و غیر فنی کاهش داشتیم، همچنین از حضور بخش خصوصی در صنعت برق کشور استقبال می‌کنیم.

کردی با اشاره به صنعت برق استان قزوین تأکید کرد: باهمت و تلاش مدیرانی که طی چند دهه درگذشته استان قزوین داشتند، صنعت برق قزوین به نسبت میانگین کشوری وضعیت قابل قبولی دارد که دلایل آن متعدد است.

وی افزود: نزدیک بودن به مرکز کشور و قرار گرفتن در شاهراه مسیر ترانزیت انرژی به شرق کشور در این موضوع بی‌تأثیر نبوده است، درواقع باید بخشی از انرژی پایتخت را در نزدیکی پایتخت ایجاد کرد بنابراین نزدیکی به پایتخت به‌صورت طبیعی مزیتی برای استان ایجاد کرده است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر تأکید کرد: میزان مصرف در بخش مولد که به اقتصاد ملی کمک می‌کند در استان قابل‌توجه است، همچنین سطح آگاهی و فرهنگ عمومی و وضعیت حاکم بر کارکنان شرکت برق قابل‌ارائه و قابل‌قبول است.

وی بابیان اینکه برخی از پروژه‌ها نیاز به سرمایه گزاری بخش خصوص دارد، یادآور شد: احداث نیروگاه جدید در بویین‌زهرا، احداث پست‌های جدید در مراکز صنعتی، توسعه انرژی تجدید پذیر در بخشی که در استان مزیت دارد که در حال حاضر در قزوین در حوزه باد و انرژی تجدید پذیر پیشرفت خوبی صورت گرفته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: