• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-10590-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین:

خیرین مدرسه‌ساز بازوان توانمند و سرمایه‌های ارزشمند آموزش‌وپرورش هستند

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین بر نقش خیرین مدرسه‌ساز به‌عنوان بازوان توانمند و سرمایه‌های ارزشمند آموزش‌وپرورش تأکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان قزوین، سالار قاسمی در آیین افتتاح دبستان 17 کلاسه دخترانه صادقین در محله پونک قزوین که به همت خیرین و با حضور رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان و جمعی از مسئولین برگزار شد، با اشاره به تشکیل جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در سال 75 آن را موهبت و نعمت بزرگ الهی توصیف و اظهار کرد: این مجمع با توسعه فضاهای آموزشی و ساخت مدارس و مراکز فراوان نقش مهمی را در رشد و بالندگی علمی کشور ایفا نموده است.

وی ادامه داد: امروز ما در آموزش‌وپرورش یک سند تحول بنیادین داریم که پیام روح حاکم بر این سند عدالت و کیفیت آموزشی است و خیران مدرسه‌ساز در همین راستا به میدان آمده‌اند.

قاسمی بابیان اینکه در دولت تدبیر و امید درخشش خوبی هم در سخت‌افزاری و هم در نرم‌افزاری آموزش‌وپرورش داشتند، خاطرنشان کرد: میزان تعهد خیرین مدرسه‌ساز در دولت تدبیر و امید بسیار مطلوب بوده به‌طوری‌که تعهد خیرین 2 برابر تعهد دولت بوده است.

این مسئول با اشاره به اینکه خیرین در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام نقش دارند، اضافه کرد: بر اساس آمارها بیش از 95 درصد پروژه‌های نیمه‌تمام آموزش‌وپرورش استان قزوین در دولت یازدهم تکمیل‌شده که در این امر خیرین نقش ویژه‌ای را ایفا کردند.

وی تصریح کرد: آموزش‌وپرورش دستگاهی حاکمیتی، سرمایه‌ای و استراتژیک است که همه دستگاه‌های اجرایی باید در راستای ارتقاء جایگاه آن مشارکت داشته باشند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین گفت: تمام حاکمیت نسبت به آموزش‌وپرورش مسئول بوده و هر هزینه‌ای در این نهاد در اصل سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود که به همین سبب آموزش‌وپرورش نهادی حاکمیتی و سرمایه‌ای است.

قاسمی تأکید کرد: آموزش‌وپرورش استراتژیکی‌ترین مکان برای خدمت بوده چراکه جهاد و وقف علمی بزرگ‌ترین امور در نظام تعلیم و تربیت هستند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین عنوان کرد: خیرین مدرسه‌ساز بازوان توانمند و سرمایه‌های ارزشمند آموزش‌وپرورش هستند، خیرین مدرسه‌ساز در راستای انسان‌سازی گام برمی‌دارند.

وی تصریح کرد: باوجود تلاش‌های انجام‌شده در جذب خیرین برای احداث مدرسه، تا رسیدن به نقطه مطلوب و میانگین کشوری فاصله داریم، لذا باید در جذب هر چه بیشتر خیرین تلاش کنیم.

قاسمی اضافه کرد: آموزش‌وپرورش بستر توسعه است و دررسیدن به اهداف خود نیازمند این است که حاکمیت و مردم به اثربخشی آموزش‌وپرورش و اهمیت آن در رشد و اعتلای جامعه اعتقاد داشته باشند.

برای ساخت این مدرسه که دبستان دخترانه صادقین نام دارد و در محله پونک قزوین قرارگرفته، 22 میلیارد اعتبار صرف شده است، مساحت این فضای آموزشی 2 هزار و 100 مترمربع است.

این دبستان بزرگ‌ترین طرح خیرساز استان در سال جاری است که توسط خیران ابوالقاسم صادقین و حاجی احمد حاجی فتحعلی احداث‌شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: