• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5491-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی:

برای اشتیاق کشاورزان باید کشاورزی صرفه اقتصادی داشته باشد

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز کشاورزی باید اقتصادی باشد تا کشاورزان و بهره‌برداران اشتیاق بیشتری به تولید محصول پیدا کنند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین داود محمدی در آئین تجلیل از بهره‌برداران بخش کشاورزی شهرستان قزوین که با حضور فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، موسوی فرماندار شهرستان قزوین و بخشداران و مدیران و بهره‌برداران بخش کشاورزی در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امروزه کشاورزی باید صرفه اقتصادی داشته باشد تا کشاورزان توجه و انگیزه بیشتری برای تولید کمی و کیفی محصولات کشاورزی داشته باشند.

وی ادامه داد: در حال حاضر مشکل آب دغدغه اصلی استان قزوین است که بایستی با برنامه‌ریزی مناسب و به‌کارگیری روش‌های نوین در بخش کشاورزی این مشکل را مرتفع کرد.

محمدی اضافه کرد: استفاده بهینه از منابع آبی با به‌کارگیری سامانه‌های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی و باغی میسر می‌شود.

وی خواستار رفع موانع پیش روی و تسهیل درروند اجرای سامانه‌های نوین آبیاری برای کشاورزان و باغداران در اراضی کشاورزی استان شد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: استان قزوین پیشینه و قدمت طولانی در بخش کشاورزی دارد و باوجود دشت حاصلخیز قزوین ضمن صیانت از آن می‌توان برای تولید محصولات کشاورزی به‌خوبی بهره برد.

وی خاطرنشان کرد: برای حل مشکل واحدهای کشاورزی بایستی از محل اعتبارات بهین یاب به بانک‌ها، خدمات و اعتبارات بیشتری را به بخش کشاورزی تخصیص داد.

محمدی بر لزوم اهمیت هدایت تسهیلات به بخش کشاورزی در راستای رفع مشکل اشتغال و توسعه بخش کشاورزی تأکید کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: