• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5691-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه استان قزوین:

از صاحبان صنایع آسیب‌دیده حمایت و با پدیده کارخانه‌خواری مبارزه شود

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بر حمایت از صاحبان صنایعی که صادقانه قصد خدمت دارند اما دچار آسیب شده‌اند و مبارزه با پدیده کارخانه‌خواری، مفاسد مدیریتی و اقتصادی تأکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در نشست ائمه جمعه استان قزوین که با حضور آقای زاهدی استاندار قزوین برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان ما متفق‌القول شده‌اند تا مملکت ما را به آتش بکشند و همه ما وظیفه‌داریم برای پیشگیری از اهداف شوم دشمنان اقدامات جدی انجام دهیم.

وی تصریح کرد: وقتی سراغ پیشگیری می‌رویم، درمی‌یابیم که گسل‌هایی در جامعه وجود دارند که بسیار خطرآفرین هستند. گسل‌هایی نظیر بیکاری و گرانی در جامعه ما وجود دارد که مشکلات بسیاری را برای مردم فراهم آورده است.

امام‌جمعه قزوین توجه به فساد اداری و اقتصادی را بسیار ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در استان قزوین در حالی به کشاورزان اجازه احداث اتاقی کوچک برای استراحت داده نمی‌شود که عده‌ای کاخ‌های بزرگ در کنار آن‌ها احداث می‌کنند و این‌ها گسل‌های خطرناکی است که می‌باید موردتوجه قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین به موضوع ربا اشاره و یادآور شد: در منابع دینی تأکید شده است که رباخوار در جنگ با خداوند است و این معضل امروز در جامعه ما به چالش جدی تبدیل‌شده و مبارزه با آن بسیار ضروری است.

وی مبارزه با تبعیض را ضروری و مهم دانست و عنوان کرد: وجود حقوق‌های نجومی در جامعه‌ای که بسیاری از مردم آن با حداقل حقوق زندگی خود را سپری می‌کنند، بسیار تبعیض‌آمیز است و این موضوع باعث ناراحتی مردم می‌شود.

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر اینکه می‌باید بحران کم‌آبی و کاهش نزولات آسمانی را به‌درستی مدیریت کنیم، ادامه داد: کاهش نزولات آسمانی نسبت به میانگین سال‌های گذشته، بسیار خطرناک و نگران‌کننده است این در حالی است که سال‌های قبل نیز با همین چالش و بحران مواجه بوده‌ایم.

امام‌جمعه قزوین ابراز کرد: می‌باید کاشت محصولات کشاورزی با توجه به ظرفیت‌های آبی استان مدیریت شوند و محصولاتی برای تولید انتخاب شوند که همین میزان آب آشامیدنی را نیز با خطر مواجه نکند.

وی به فرصت‌های استان قزوین برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم اشاره کرد و افزود: حمایت از کارخانه‌های آسیب‌دیده و صاحبان صنایعی که با دلسوزی می‌خواهند مشکلات معیشتی مردم را حل کنند، بسیار مهم است اما باید جلوی پدیده کارخانه‌خواری و کسانی که از این حوزه قصد سوءاستفاده دارند، گرفته شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: استان قزوین شهرک‌های صنعتی بسیار خوبی دارد که باید فرصتی برای توسعه اشتغال باشد اما متأسفانه برخی بی‌تدبیری‌ها و عملکردهای نادرست کار را به‌جایی رسانده‌اند که فرصت‌های صنعتی گاهی اوقات به تهدید تبدیل می‌شود.

آیت‌الله عابدینی بر مقابله با مفاسد در دو حوزه مدیریتی و اقتصادی تأکید کرد و گفت: می‌باید فضایی ایجاد شود تا مردم مسالمت‌آمیز درد دلشان را در مقابل مفاسدی که در جامعه مشاهده می‌شود، مطرح کنند.

وی ابراز کرد: رهبری همان مطالباتی را دارند که نیازهای مردم است و مسئولان حائل بین نیازهای مردم و مطالبات رهبری هستند و وقتی حائل هستند باید واسطه امین باشند.

امام‌جمعه قزوین در پایان بابیان اینکه می‌باید قدردان خدمتگزاران حقیقی نظام باشیم، گفت: بیشتر مدیران ما کارشان را به‌درستی انجام می‌دهند و دلسوز مردم هستند اما تعداد کمی از مسئولان و مدیران هستند که سوءاستفاده می‌کنند و همه وظیفه‌داریم جلوی این سوءاستفاده گران را بگیریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: