• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-11990-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین:

970 نیروی کار ایرانی جایگزین اتباع خارجی غیرمجاز در کارگاه‌ها شد

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین خبر داد: از ابتدای سال تاکنون بیش از 970 نیروی کار ایرانی جایگزین اتباع خارجی غیرمجاز شدند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، بهمن عشایری اظهار کرد: با اشاره به شرایط اشتغال در کشور و بعضاً اشغال فرصت‌های شغلی خارج از آستانه ظرفیت پذیری، قاعدتاً موضوع در اولویت برنامه‌ها و جهت‌گیری‌های استان قرار دارد و با تأکیدات استاندار و معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی این مهم در صدر برنامه‌ها و سیاست‌های استان قرار دارد در همین راستا به لحاظ کثرت و تردد اتباع خارجی غیرمجاز که به دلیل تجاسر به قانون به‌صورت غیرقانونی وارد کشور و به‌تبع آن استان شده و اقامت داشته و به اشتغال می‌پردازند.

وی اضافه کرد: با توجه به تغایر و تضاد آن با قوانین و قواعد حاکم و با استناد به مواد 120 و 181 قانون کار ضمن برخورد با کارفرمایان متخلف که اقدام به به‌کارگیری این افراد می‌کنند قاعدتاً اتباع غیرمجاز نیز مورد برخوردهای قانونی قرار می‌گیرند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین تصریح کرد: در همین راستا از ابتدای سال تاکنون با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان طی بیش از 3 هزار بازرسی صورت پذیرفته از کارگاه‌های تولیدی و صنعتی استان بیش از 970 نیروی کار ایرانی جایگزین اتباع خارجی غیرمجاز شدند.

وی بر ضرورت مشارکت کارفرمایان و مردم تأکید و تصریح کرد: قاعدتاً حضور اتباع خارجی غیرمجاز در استان متوقف بر مقدماتی بوده که این مقدمات امکان اسکان و اشتغال است که در صورت عدم فراهم بودن این دو مؤلفه برای آنان امکان تداوم رسوب و ایستایی بیش‌ازپیش آنان فراهم نخواهد بود در این راستا تأکیدداریم آژانس‌های املاک قبل از انعقاد قرارداد ضمن تکمیل فرم‌های مربوطه و معرفی آنان به اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی در صورت تأیید اقامت و صحت مدارک اتباع خارجی مبادرت به این مهم کنند.
 
عشایری افزود: کارفرمایان نیز قبل از به‌کارگیری آنان حتماً می‌بایست از داشتن کارت‌های کار این افراد اطمینان حاصل کرده و در صورت عدم اطمینان مراتب را از طریق اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استعلام کنند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین یادآور شد: با توجه به قوانین حاکم کلیه مناطق استان به‌استثناء بخش مرکزی قزوین و کوهین برای تردد، اقامت و اشتغال اتباع خارجی ممنوع است لذا این مهم بایست موردتوجه کارفرمایان محترم، آژانس‌های املاک و مردم قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: