• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-12190-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جهت پیگیری موضوعات شهری نیازمند حمایت دستگاه قضا هستیم

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: مجموعه مدیریت شهری نیازمند کمک‌های دستگاه قضاست تا بتواند امورات شهری را راحت‌تر انجام داده و خدمات مؤثری را به شهروندان قزوینی ارائه دهد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
حکمت‌الله داوودی در جلسه شورای شهر اسلامی که شب گذشته با حضور رئیس‌کل دادگستری استان قزوین برگزار شد، تصریح کرد: شهرداری از هنگام تولد تا زمان مرگ به مردم خدمات ارائه می‌دهد و در قانون 30 وظیفه برای شورای شهر در نظر گرفته‌شده است.

وی افزود: نظارت بر شهرداری و سیاست‌گذاری درزمینه امور شهری نیازمند بازنگری در برنامه شهری بود، برنامه پنج‌ساله دوم در همین زمینه تدوین‌شده است و به‌زودی در صحن شورای اسلامی شهر قزوین بررسی می‌شود.

داوودی یادآور شد: بودجه پیشنهادی سال 97 شهرداری قزوین طی این برنامه در شورای اسلامی بررسی می‌شود و با توجه به اولویت‌ها بودجه تعیین می‌گردد.

وی با اشاره به عدم همکاری برخی از دستگاه‌ها با شهرداری خاطرنشان کرد: طرح خیابان انصاری شرقی بیش از 30 سال است که در شورای عالی معماری و شهرسازی مطرح‌شده است اما بی‌نتیجه مانده است و مشکلات زیادی را برای مردم رقم‌زده است.

رئیس شورای شهر قزوین یادآور شد: در حال حاضر 80 درصد این مسیر خریداری و تخریب‌شده و برخی از سازمان‌ها در 20 درصد باقی‌مانده وارد شده‌ و درنتیجه طرح بی‌نتیجه باقی‌مانده است.

وی تصریح کرد: در بخش حل آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه در بافت فرسوده و بخش‌های ناکارآمد شهری واردشده‌ایم به‌عنوان نمونه در منطقه هادی‌آباد صدور پروانه را به‌صورت رایگان انجام می‌دهیم.

داوودی تأکید کرد: شهرداری مشکلات شهری را بدون پشتیبانی دستگاه قضا و نیروی انتظامی نمی‌تواند حل کند، ورود قوه قضائیه در ساخت و سازها و سد معابر بسیار برای ما کارگشاست.

تهدید زلزله در قزوین جدی است

زهرا یوسفی نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قزوین نیز در این جلسه بابیان اینکه قزوین مقصد گردشگری است و توریست منبع پایدار درآمد آن است، خاطرنشان کرد: تأسیس فرودگاه و هتل در استان قزوین بسیار ضروری است و باید در این زمینه فعالیتی انجام شود.

وی یادآور شد: خطوط لوله‌های گاز و نفت که زیر معابر و راه‌های سطح شهر استان قزوین وجود دارد تهدیدی برای شهر هستند و باید مسئولان برای انتقال آن توجه کنند چراکه در صورت بروز زلزله این لوله‌ها تهدید جدی برای شهر محسوب می‌شوند.

یوسفی خاطرنشان کرد: 50 سال از این موضوع می‌گذرد اتفاق خاصی رخ نداده اما اگر زمین‌لرزه‌ای رخ دهد، فاجعه انسانی پیش می‌آید به همین دلیل باید اقدامات لازم انجام شود تا خطوط نفت و گاز به بیرون شهر قزوین باهمت مسئولان انتقال یابد.

انتقال زندان چوبیندر مطالبه مردم این منطقه است

سیده منیره قوامی عضو شورای شهر قزوین نیز در این زمینه بابیان اینکه شورا نگاه سیاسی ندارد، تأکید کرد: هریک از ما نماینده یک جریان هستیم ولی برای حل مشکلات مردم با همدلی و همبستگی تلاش می‌کنیم و نگاه سیاسی در شورای شهر وجود ندارد.

وی افزود: انتقال زندان چوبیندر مطالبه مردم این منطقه است و امیدواریم با همکاری و تعامل دستگاه قضا شاهد رفع این مطالبه مردم ناحیه منفصل شهری چوبیندر باشیم، همچنین طی گزارشی که به من رسیده است از فاضلاب زندان برای آبیاری کشاورزی استفاده می‌شود که باید به‌طورجدی مورد پیگیری قرار گیرد.

قوامی خاطرنشان کرد: حضور کودکان کار و متکدیان در سطح شهر و رفع افسردگی جامعه نیز از دیگر مواردی هستند که باید با امیدآفرینی و تغییر چهره شهر حل شوند.

مناطق منفصل شهری به‌صورت جدی رسیدگی شود

مهدی عبدالرزاقی دیگر عضو شورای اسلامی شهر قزوین یادآور شد: در منطقه خیرآباد از 900 نفر جمعیت 700 نفر افغانی زندگی می‌کنند که باید در حوزه مدیریت شهری نسبت به توسعه عادلانه امکانات در حوزه منفصل شهری اقدام کنیم.

وی افزود: حدود نیمی از جمعیت استان قزوین در شهر قزوین و نواحی منفصل آن زندگی می‌کنند، برای داشتن شهری اسلامی باید نگاه فرهنگی را تقویت کنیم و به سمت حل معضلات اجتماعی شهروندان این شهر پیش برویم.

این عضو شورای شهر یادآور شد: دوره پنجم شورای اسلامی شهر قزوین نسبت به فرهنگ و هنر نگاه ویژه‌ای دارد، اعتقادداریم کار مجموعه مدیریت شهری فقط کارهای عمرانی نیست بلکه باید نگاه فرهنگی باهدف رفع مشکلات و معضلات شهری را داشته باشد.

وی تصریح کرد: مجموعه دستگاه قضا می‌تواند برای حل بسیاری از مشکلات شهری کمک کند و با نشست‌های مستمر میان دستگاه قضا و مجموعه شهری می‌توان برای حل بسیاری از مشکلات اقدام کرد.

امروزه به دلیل رشد جمیعت، زندان در وسط ناحیه منفصل شهری قرارگرفته است

فرج‌الله فصیحی رامندی نیز در این جلسه بیان کرد: زندان ناحیه منفصل شهری چوبیندر زمانی بیرون از این منطقه قرار داشت اما امروزه با رشد جمیعت تقریباً زندان در وسط ناحیه منفصل شهری قرارگرفته است.

وی افزود: دستگاه قضا می‌تواند برای رفع این مشکل همکاری داشته باشد چراکه مردم از این قضیه در رنج هستند و ایجاد یک‌راه مستقل از جاده طبق بررسی‌ها امکان‌پذیر است.

ایجاد کلینیک‌های حقوق شهروندی مردم را با حقوق خود آشنا می‌کند

احد چگینی عضو شورای شهر قزوین با اشاره به زندان چوبیندر یادآور شد: انتظار مردم این ناحیه انتقال زندانذکر شده به مکان دیگری است تا از معضلات و آسیب‌های آن در امان باشند.

وی افزود: ایجاد کلینیک‌های حقوق شهروندی در شورای عالی استان‌ها طی تفاهم‌نامه‌ای منعقدشده که قزوین و یزد به‌عنوان پایلوت اجرای این طرح انتخاب شدند، با ایجاد کلینیک‌های حقوق شهروندی مردم بیشتر با حقوق خود آشنا می‌شوند، تعامل موجود بین شهرداری و دستگاه قضا می‌توان در عملیاتی شدن پروژه یادشده اقدام کرد.

این عضو شورای شهر قزوین خاطرنشان کرد: برخی از آرای صادرشده برای شهر قزوین هزینه‌بر است باید این آرا با همکاری شهرداری و دستگاه قضا کاهش یابد تا مجموعه مدیریت شهری با مشکلات شهری مواجه نشود و از حیف‌ومیل کردن بیت‌المال جلوگیری شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: