• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-12390-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:

صدور مجوز طرح‌های کشاورزی باید بر اساس آمایش سرزمین باشد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه صدور مجوز طرح‌های کشاورزی بر اساس آمایش سرزمین باشد، گفت: در طرح آمایش سرزمین بایستی واحدهای تولیدی کشاورزی را به نقاط مختلف استان هدایت کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین فاطمه خمسه در جلسه ستاد صدور پروانه‌های واحدهای تولیدی استان که با حضور معاونین و مدیران برگزار شد، اظهار کرد: در طرح آمایش سرزمین بایستی واحدهای تولیدی کشاورزی را به نقاط مختلف استان هدایت کرد.

وی ادامه داد: منطقه آوج و الموت از توابع استان قزوین استعداد زیادی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف کشاورزی دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی از سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف کشاورزی حمایت می‌کند، تصریح کرد: صدور مجوزها بایستی بر اساس قوانین و دستورالعمل نظام‌مهندسی کشاورزی و نظام دامپزشکی انجام شود.

وی اضافه کرد: در صدور مجوزها با رعایت مواد قانونی بایستی از سرمایه کاران در بخش کشاورزی حمایت کرد.

خمسه خاطرنشان کرد: به لحاظ موارد بهداشتی درصدد مجوزها حد فاصله قانونی برای احداث واحدهای تولیدی به‌ویژه دام و طیور لحاظ شود.

موانع توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی رفع شود

وی همچنین در جلسه تسریع جذب سرمایه‌گذار که با حضور احمد بارگاهی مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استانداری قزوین عنوان کرد: تلاش بر این است تا شرایط مناسبی برای جذب سرمایه‌گذار در بخش کشاورزی فراهم شود بنابراین با تعامل سایر دستگاه‌ها می‌توان به این مهم رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اضافه کرد: مرکز جذب سرمایه‌گذاری استانداری می‌تواند شرایط را برای جذب بیشتر سرمایه‌گذار در بخش کشاورزی فراهم کند.

خمسه تأکید کرد: طرح سرمایه‌گذاری باید در اراضی کشاورزی فاقد کاربری کشاورزی انجام شود.

وی بر لزوم اهمیت شناسایی اولویت‌های سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی تأکید کرد و گفت: جذب سرمایه‌گذار در بخش‌های مختلف کشاورزی منجر به توسعه بخش خواهد شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: با تعامل و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی باید موانع توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی رفع شود.

صیانت از اراضی کشاورزی وظیفه همگان است

این مسئول همچنین در دیدار با فصیحی رامندی عضو شورای اسلامی شهر قزوین و اعضای شرکت تعاونی آزادگان استان اظهار کرد: امروزه خطرهای جدی اراضی کشاورزی و باغی استان را مورد تهدید قرار داده که باید در برابر آن ایستادگی و مانع از تغییر کاربری شد.

وی با اشاره به اینکه توسعه پایدار بخش کشاورزی با حفظ و صیانت از این اراضی کشاورزی میسر می‌شود، تصریح کرد: استان قزوین ظرفیت مستعدی در بخش کشاورزی دارد و به‌عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور محسوب می‌شود بنابراین باید از این ظرفیت به‌خوبی در راستای تولید محصولات کشاورزی استفاده کرد.

خمسه بر لزوم اهمیت حفظ اراضی کشاورزی و جلوگیری از تغییر کاربری و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در استان تأکید کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: