• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-12490-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

تصمیم‌گیری درست در سایه تعامل با همه گروه‌ها و سلایق اتفاق می‌افتد

استاندار قزوین در دیدار با اعضاء مجمع عالی بسیج استان گفت: حضور بسیج در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی قابل‌توجه است و نقطه امیدواری نظام و مردم است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی در دیدار با اعضاء مجمع عالی بسیج استان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: هر تحول سیاسی، ساختار جدید خود را می‌خواهد و امام راحل با دوراندیشی و نهادسازی توانستند نیازهای آینده انقلاب را پیش‌بینی و برای پاسخ به آن اندیشه کنند که امروز از دستاوردهای آن برخورداریم.

وی تصریح کرد: بسیج به‌عنوان یک شجره طیبه امروز در عرصه‌های نظامی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی از رشد قابل قبولی برخوردار شده که شاید در دنیا نظیر نداشته باشد.

استاندار قزوین یادآور شد: حضور بسیج در حوادث زلزله، امدادرسانی، طرح واکسیناسیون، سازندگی در روستاها، کارهای فرهنگی و اجتماعی قابل‌توجه است و به‌عنوان نیرویی پرتوان، یار و همراه نظام در رویدادهای مختلف نقطه امیدواری بوده است.

وی گفت: در حوادث اخیر هم نقش بسیج که شاید به‌صورت پنهان صورت گرفت تأثیرگذار بود و ما باید همواره قدردان فعالیت بسیج در زمینه‌های مختلف باشیم.

زاهدی بیان کرد: حضور بسیج در عصر کنونی در عرصه اندیشه ورزی بسیار مهم و تأثیرگذار است و باید از این رویکرد به‌خوبی استفاده کنیم.

وی افزود: بیوتروریسم مسئله اساسی در منازعات بین‌المللی است و فقط برخورد با سلاح گرم و کشتارهای جمعی مطرح نیست و موضوع بیوتروریسم در همه ابعاد نگران‌کننده است که باید برای آن برنامه داشته باشیم.

استاندار قزوین یادآور شد: برخی مشکلات مانند بیابان‌زایی در استان ما بومی است اما می‌تواند استان‌های دیگر را درگیر کرده و چالش جدی ایجاد کند و اگر امروز تدبیر نکنیم دچار آسیب‌های جدی خواهیم شد.

وی عنوان کرد: امروز با تغییرات اقلیمی و دست‌کاری طبیعت که در داخل و خارج از مرزها نیز انجام می‌شود محیط‌زیست با چالش‌های جدی روبروست و برای نمونه سدسازی در کشور ترکیه بحران‌های جدی در عراق و سوریه و ایران ایجاد خواهد کرد که باید برای مقابله برنامه داشته باشیم.

زاهدی اضافه کرد: باید از همین امروز به فکر ایجاد طرح‌های صنعتی و کشاورزی کم آب باشیم و به سمت اقتصادی برویم که کمترین آب را مصرف کند تا از منابع موجود صیانت شود.

وی یادآور شد: بسیاری از مشکلات اجتماعی کنونی ناشی از نداشتن مهارت لازم زندگی در میان جوانان است و اگر پدیده طلاق به‌راحتی صورت می‌گیرد ناشی از ناآگاهی از مهارت‌هاست.

استاندار گفت: امروز جامعه بسیار پیچیده شده و با توسعه رسانه‌های مجازی و اینترنت نیازمند آموزش خانواده‌ها و افزایش اطلاعات رسانه‌ای همه مردم حتی مدیران هستیم تا از این فرصت استفاده کنیم نه آنکه تهدید شویم.

وی اضافه کرد: از شما انتظار می‌رود برای این‌که واقع‌گرایانه با مسائل برخورد کنید با همه گروه‌ها ارتباط داشته باشید تا تحلیل شما واقعی شود و بتوانید همه گروه‌ها را جذب کنید و با دیدگاه مخالف هم آشنا شوید تا تصمیم درست بگیرید.

زاهدی یادآور شد: با مسائل نمی‌توان قهرآمیز برخورد کرد برای نمونه فیلتر شدن تلگرام در روزهای اخیر موجب شد صدها نوع فیلترشکن برای رفع محدودیت ایجاد شود که شاید بیشترین استفاده از آن صورت گرفت که نشان می‌دهد نمی‌توان مردم را از رسانه محروم کرد بلکه باید ما هم روش‌های استفاده از رسانه و فضای مجازی را بیاموزیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: