• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-4794-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

یک داستان‌نویس قزوينی:

نویسندگان در تغییر نگرش جامعه و فرهنگ‌سازی مؤثرند

یک داستان‌نویس با اشاره به برگزاری جشنواره داستان کوتاه حوزه هنری در سال جاری خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره با یک موضوع خاص می‌تواند باعث تغییر نگرش مردم شود و نوعی فرهنگ‌سازی را ایجاد کند.

گیتی باقری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین،
در خصوص فضای ادبی استان اظهار کرد: شهر و استان قزوین داستان‌نویسان خوبی دارد که به‌واسطه کارگاه‌های برگزارشده تلاش می‌کنند تا به این فضای ادبی رونق دهند ضمن اینکه در حال حاضر فضای ادبی استان رو به رشد است.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر در سطح کشوری، با برگزاری جشنواره‌های ملی و استانی جریان داستان‌نویسی فضای رو به گسترش دارد.

این نویسنده عنوان کرد: برگزاری جشنواره‌های ادبی باعث ایجاد انگیزه بیشتر در نویسندگان شده و گامی مثبت در راستای انتشار آثار ادبی خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره داستان کوتاه حوزه هنری در سال جاری خاطرنشان کرد: اگر جشنواره‌ها با برنامه‌ریزی برگزار شوند باعث ایجاد انگیزه در داستان‌نویسان خواهند شد چراکه محلی برای جمع شدن نویسندگان خواهند بود و نیز منجر به شناسایی استعدادهای جوان داستان‌نویسی می‌شوند.

باقری گفت: در سطح کشور کارگاه‌های ادبی، جشنواره و کارگاه‌های آموزشی مختلفی برگزار می‌شود که شکل‌گیری چنین برنامه‌هایی انگیزه داستان‌نویسان را برای آفرینش آثار ادبی افزایش می‌دهد.

این داستان‌نویس تصریح کرد: ضمن احترام به افرادی که عنوان می‌کنند جشنواره‌ها معایبی دارند؛ به نظر بنده این‌گونه نیست و برگزاری جشنواره‌های داستان‌نویسی موجب پویایی نویسندگان می‌شود.

وی عنوان کرد: برگزاری جشنواره فی‌نفسه خوب است چراکه هرکدام از شرکت‌کنندگان با نگاهی متفاوت در جشنواره حضور پیدا می‌کنند که این امر بسیار اهمیت دارد.

باقری اضافه کرد: برگزاری جشنواره با یک موضوع خاص می‌تواند باعث تغییر نگرش مردم شود و نوعی فرهنگ‌سازی را ایجاد کند.

وی مطرح کرد: در برگزاری کارگاه‌ها باید به این نکته توجه کرد که قبل از کارگاه بخش‌های آن مشخص شود و در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گیرد تا افراد با پیش‌زمینه در آن شرکت کنند.

این داستان‌نویس در پایان یادآور شد: فردی که یک کارگاه را برگزار می‌کند باید خلاقیت داشته باشد چراکه مدرس می‌بایست بداند مفاهیم را چگونه مطرح کند که ماندگار شود و این موضوع به خلاقیت مدرس کارگاه بازمی‌گردد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: