• پنجشنبه ۲۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1593-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

آموزش‌وپرورش در کارآمدی نظام نقش مهمی دارد

استاندار قزوین گفت: همه دستگاه‌ها در کارآمدی نظام نقش دارند اما در این میان با توجه به اینکه آموزش‌وپرورش بخش اعظمی از آینده‌سازان را در اختیار دارد در کارآمدی نظام نقش بسزایی دارد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی در پنجمین نشست شورای آموزش‌وپرورش که صبح امروز در دفتر استاندار برگزار شد، تصریح کرد: شورای آموزش‌وپرورش نهادی برای تصمیم‌گیری جمعی بر اساس مشورت و تصمیم‌گیری است.

وی افزود: با مشورت و مشارکت جمعی کار آموزش‌وپرورش در کشور و استان سامان پیدا می‌کند، این مشارکت بر اساس ویژگی‌های هر منطقه نظام آموزش‌وپرورش را سامان می‌دهد چراکه وظیفه آموزش‌وپرورش صرفاً بر عهده وزارت متبوع نیست.

استاندار قزوین اظهار کرد: ۳۹ سال پیش انقلاب اسلامی به رهبری امام (ره) و مشارکت مردم به‌عنوان مردمی‌ترین انقلاب قرن رخ داد، انقلاب اسلامی جریان مارکسیست شرق و جریان کاپیتولاسیون غرب را شکست داد و به پیروزی رسید.

وی افزود: کارآمدی نظام در عرصه داخلی و بین‌المللی دارای اهمیت است چراکه دشمنان تلاش می‌کنند کارآمدی نظام را زیر سؤال می‌برند، همه دستگاه‌ها در کارآمدی نقش دارند اما آموزش‌وپرورش نقش مهمی دارد چراکه هسته کارآمدی در اختیار آموزش‌وپرورش است و باید دانش آموزان کارآمدی پرورش دهند.

زاهدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مهم‌ترین نقش آموزش‌وپرورش استقرار پایه ۱۲ است، با انجام این کار حدود 500 هزار نفر در کشور و 10 هزار نفر در استان به تعداد دانش‌آموزان ما اضافه می‌شود بنابراین هم سازوکار و فیزیکی این موضوع و هم نیروی آموزش‌دهنده باید در این زمینه فراهم باشد.

استاندار قزوین بیان کرد: همه باید کمک کنیم تا این مرحله حساس و مهم را پشت سر بگذاریم چراکه اگر این موضوع خوب مدیریت نشود موجب ضربه و آسیب خواهد بود، ما در محدودیت تصمیم می‌گیریم و امکان تأمین صددرصدی را نداریم، اما تلاش می‌کنیم بیشترین حمایت را داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: