• پنجشنبه ۲۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1693-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین:

باید ظرفیت سازی آموزش‌وپرورش را جدی‌تر دنبال کنیم

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین گفت: ظرفیت‌سازی برای آموزش‌وپرورش و معطوف سازی نگاه مردم به این دستگاه را باید جدی‌تر دنبال کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
سالار قاسمی در پنجمین نشست شورای آموزش‌وپرورش استان قزوین که با حضور معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش‌وپرورش و استاندار برگزار شد، تصریح کرد: امروز شاهد پمپاژ یاس و ناامیدی در جامعه هستیم، با توجه به اینکه آموزش‌وپرورش دستگاهی امیدآفرین است نقش این دستگاه در ایجاد امید بسیار قابل توجه است.

وی افزود: مسائل اخیر که در کشور شاهد بودیم نشئت گرفته از ایجاد یاس برای نسل جوان بوده است، این ناامیدی ممکن است به این دلیل باشد که مسئولان آموزش‌وپرورش و دیگر نهادها نتوانسته‌اند نقش امید آفرینی خود را آنگونه که باید انجام دهند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین تاکید کرد: در آستانه چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی باید با عزم جدی‌تر به بیان دستاوردهای انقلاب بپردازیم. چهل دستاورد شاخص و ممتاز انقلاب برای معرفی به جوانان شناسایی کرده‌ایم.

وی افزود: آموزش‌وپرورش مهم‌ترین دستگاه آموزشی و تربیتی در کشور است و باید مورد توجه و اهتمام بیشتری قرار بگیرد؛ با توجه به اینکه توسعه کشور بدون توجه ویژه به نیروی انسانی اتفاق نمی‌افتد مشارکت نخبگان و مردم برای موفقیت فعالیت‌های آموزش‌وپرورش ضروری است.

قاسمی خاطرنشان کرد: باید ظرفیت سازی برای آموزش‌وپرورش و معطوف سازی نگاه مردم به این دستگاه را جدی‌تر دنبال کنیم، که در این زمینه شورای آموزش‌وپرورش نقش مهمی دارد.

وی افزود: دانش‌آموزان قزوینی در جشنواره نوجوانان خوارزمی توانستند درزبان و ادبیات فارسی و مسابقات آزمایشگاهی رتبه اول و در بخش دست‌سازه‌ها رتبه سوم را کسب کنند، همچنین کسب معدل کتبی بالای 17 برای یک هزار و 800 دانش آموز، کسب رتبه چهارم مسابقات علمی و عملی فنی و حرفه‌ای، ارتقاء رتبه در جشنواره هنرهای تجسمی نیز از رده هفدهم به رتبه دوم؛ از جمله توفیقات آموزش‌وپرورش در سال جاری بوده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش قزوین با اشاره به ساخت مدرسه انرژی اتمی قزوین تصریح کرد: این مدرسه هم‌اکنون 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همچنین احداث هنرستان‌های هنرهای زیبا، راه‌اندازی دبیرستان کسب‌وکار، مدرسه محیط‌زیست و شهرک علم و فناوری دانش‌آموزی ازجمله طرح‌های آموزش‌وپرورش استان هستند که باید با همکاری مسئولان شاهد پیگیری و اجرای آن‌ها باشیم.

وی همچنین با اشاره به استقرار پایه دوازدهم، گفت: تمامی پیش‌بینی‌های لازم در این زمینه صورت گرفته و امیدواریم این استقرار که یک چالش ملی در حوزه آموزش‌وپرورش است با کمترین تبعات و مشکلات در استان قزوین اجرا شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: