• یکشنبه ۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-193-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

آموزشکده اختصاصی گلخانه داری در قزوین راه‌اندازی می‌شود

استاندار قزوین از راه‌اندازی آموزشکده اختصاصی گلخانه داری در استان طی آینده خبر داد و گفت: طرح مقدماتی مربوط به این فضای آموزشی باید تهیه و جزئیات آن موردبررسی قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به طرح ایجاد آموزشکده اختصاصی گلخانه‌ای برای نخستین بار در قزوین، اظهار کرد: باید یک طرح مقدماتی توسط پیشنهاددهنده تهیه شود و در کارگروه توسعه گلخانه‌ها موردبررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به لزوم گسترش کشت گلخانه‌ای به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف آب و افزایش تولید محصولات، خاطرنشان کرد: باید طرح دوره‌های کوتاه‌مدت آموزشی برای توسعه گلخانه‌ها با اعطای مدرک اجرا شود تا افرادی که به دنبال کارهای گلخانه‌ای هستند مدیر فنی گلخانه داشته باشند.

استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه دولت و بخش خصوصی هر 2 صاحب حق هستند، افزود: باید با همکاری و رفتار بینابین برای حل مشکلات 2 طرف تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: گاهی مشکلات خاصی برای واحدهای تولیدی پیش می‌آید که با دستورهای مقطعی از اقدامات دستگاه‌های اجرایی جلوگیری می‌شود ولی درنهایت باید با همکاری یکدیگر وظایف خود را به شکل احسن انجام دهیم.

زاهدی خاطرنشان کرد: رضایت از دستگاه‌های اجرایی باید به فرهنگ‌سازمانی تبدیل شود یعنی به‌گونه‌ای عمل شود که مردم از مدیر دستگاه‌ها و زیرمجموعه آن‌ها به‌طور کل رضایت داشته باشند.

وی بابیان اینکه باید چرخ مملکت که در دستان بخش خصوصی و دولتی است به‌خوبی به چرخش درآید، اظهار کرد: بیشتر مدیران ما زحمت‌کش و توانمند هستند و نباید زحمات آن‌ها زیر سؤال برود.

استاندار قزوین همچنین گفت: تمامی قوانین و مقررات دستگاه‌ها که به‌صورت مستقیم در ارتباط با مردم است باید به بهترین نحو به اطلاع مردم برسد تا آن‌ها برای یک مراجعه گرفتار رفت‌وآمدهای اداری نشوند.

وی بابیان اینکه از انتقادها استقبال می‌کنیم، مطرح کرد: ما انقلاب کرده‌ایم که مردم به‌راحتی حرف خود را بزنند و باید با مردم به‌گونه‌ای رفتار کرد که بتوانند به‌صراحت خواسته‌ها و سخنان خود را به مسئولان منعکس کنند.

زاهدی با اشاره به تملک واحدهای تولیدی بدهکار توسط بانک‌ها، عنوان کرد: باید مشکلات دستگاه‌های اجرایی نظیر سازمان بیمه تأمین اجتماعی، بانک‌ها و اداره امور مالیاتی را در نظر گرفت اما باید دانست تملک یک واحد تولیدی درنهایت به زیان بانک‌های عامل و سایر دستگاه‌ها و کشور است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: