• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-593-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انتشار کتاب «واژه‌ها و عناصر در مبلمان شهری» در جهاددانشگاهی قزوين

کتاب واژه‌ها و عناصر در مبلمان شهری به قلم رحیم هاشم‌پور عضو هیئت‌علمی و دانشیار گروه شهرسازی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) توسط انتشارات جهاددانشگاهی واحد قزوین به چاپ رسید.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین، علی دل‌زنده مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین؛ اظهار کرد: کتاب واژه‌ها و عناصر در مبلمان شهری به قلم رحیم هاشم‌پور عضو هیئت‌علمی و دانشیار گروه شهرسازی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) توسط انتشارات جهاددانشگاهی واحد قزوین در ۲۱۴ صفحه به چاپ رسید.

دل‌زنده گفت: گستردگی مباحث مبلمان شهری از یکسو و تجربه کم اجرای این مطالب در کشور، سبب شده کتاب‌ها و مقالات اندکی در زمینه معرفی و گروه‌بندی مبلمان شهری و نوآوری‌های موجود در آن، به چاپ رسیده باشد. غالب کتاب‌های موجود نیز، بیشتر به بیان تعاریف و کلیات مبلمان شهری از جنبه طراحی شهری توجه کرده‌اند و کمتر به بیان جزییات و نوآوری‌های موجود در این زمینه پرداخته‌اند. بر این اساس تألیف یا ترجمه کتب و مقالاتی که بتوانند در این زمینه راهگشا باشد و درکی هرچند محدود از ارکان و ضوابط آن ارائه دهد، بسیار حائز اهمیت است. از همین روی به دنبال چاپ کتاب نخست در سال ۱۳۹۱ با عنوان «مبلمان شهری و زیباسازی» ضرورت چاپ کتابی با عنوان «واژه‌ها و عناصر مبلمان شهری» از سوی نویسنده کتاب احساس گردید.

وی افزود: کتاب حاضر در چهار فصل تنظیم شده است که در فصل اول: به ارائه مبانی مبلمان شهری شامل تعریف، اهمیت، اهداف، مفاهیم پایه و… توجه شده است، در فصل دوم: پس از گروه‌بندی مبلمان شهری در ۱۹ بخش، به معرفی زیرمجموعه‌های آن پرداخته شده است، در فصل سوم: با عنوان نوآوری در طراحی و ساخت مبلمان شهری، تلاش نویسنده به ارائه آخرین دستاوردهای مبلمان شهری و کاربرد آن‌ها در نظام شهری امروز است و در فصل چهارم: تحلیلی بر ضوابط و مقررات سیما و منظر شهری در ایران مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین در ادامه افزود: درمجموع می‌توان گفت هدف از کتاب حاضر، معرفی و دسته‌بندی جامع و کامل مبلمان شهری و معرفی خلاقیت و نوآوری‌های موجود در این زمینه است. گرچه برخی از صاحب‌نظران، به دسته‌بندی مبلمان شهری از دیدگاه خود پرداخته‌اند، اما گروه‌بندی موجود در این کتاب با دقت بالا صورت گرفته و سعی گردیده تمامی عناصر مبلمان شهری موردتوجه قرار گیرد. امید است این کتاب بتواند راهی روشن و شفاف در مسیر حرکتی مدیران، محققان و دانشجویان علاقه‌مند به بحث مبلمان شهری ترسیم نماید.

مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین با تأکید بر رویه علمی و سخت‌گیرانه این انتشارات در حوزه انتشار کتب علمی و دانشگاهی عنوان کرد: هدف انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین ارتقاء سطح علمی استان از طریق آثار ارزشمند و فاخر علمی است و برای تحقق این امر فرآیندهای حرفه‌ای و اصولی ازجمله بررسی در شورای علمی انتشارات و داوری علمی کتاب در سه مرحله با حضور اساتید برجسته استان طی می‌شود تا یک مؤلف بتواند مجوز انتشار یک عنوان کتاب را کسب کند.

علی دل‌زنده در پایان اظهار کرد: از همه اساتید و صاحبان اندیشه استان که دارای تألیفات علمی هستند و می‌توانند به ارتقای سطح علمی و دانشگاهی استان کمک کنند، دعوت می‌کنیم تا با انتشار کتب برجسته علمی و پژوهشی ما را در این هدف یار کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این کتاب با شماره ۰۹۱۰۸۹۵۴۵۲۵ تماس حاصل فرمایند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: