• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-591-5
  • خبرنگار : 59002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اله‌بداشتی عنوان کرد:

پرداخت بیش از 2 میلیارد و 600 میلیون ریال تسهیلات داربستی کردن باغات انگور

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین از پرداخت بیش از 2 میلیارد و 600 میلیون ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی برای داربستی کردن باغات انگور در استان قزوین خبر داد.

حمیدرضا اله‌بداشتی در گفتگو با ایسنا منطقه قزوین، با اعلام این خبر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا به امروز 2 میلیارد و 670 میلیون ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در استان قزوین با هدف داربستی کردن باغات انگور به متقاضیان پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: تا به امروز 30 نفر متقاضی، برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی شده‌اند.

اله‌بداشتی افزود: این تعداد افراد برای داربستی کردن بیش از 27 هکتار از باغات انگور استان قزوین با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 140 میلیون ریال به بانک معرفی شده بودند.

وی بیان کرد: از ابتدای سال تا به امروز 19 نفر از افراد معرفی شده موفق به دریافت 2 میلیارد و 600 میلیون ریال تسهیلات شده‌اند و امیدواریم افراد باقی‌مانده نیز تا پایان سال بتوانند با تکمیل پرونده بانکی خود، تسهیلات را دریافت کنند.

این مسئول یادآور شد: با پرداخت این میزان تسهیلات، امیدواریم بیش از 17 هکتار از باغات انگور استان قزوین داربستی شوند.

وی همچنین با اشاره به مزایای داربستی کردن باغات انگور نیز عنوان کرد: در باغ‌های ایستاده نسبت به باغ‌های سنتی و خوابیده تراکم آفت خیلی کمتر است و در شرایط فعلی داربستی کردن این باغ‌ها یک ضرورت است و  تحقق این امر علاوه بر کاهش هزینه‌های کارگری و کاهش آفات و بیماری‌ها موجب افزایش عملکرد و کیفیت محصول می‌شود.

اله‌بداشتی در پایان یادآور شد: کنترل علف‌های هرز نیز تلفات آفات و حشرات باغ‌ها را افزایش داده و درنهایت تراکم و خسارت آفت به‌مرور کاهش می‌یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: