• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-693-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : گفتگو

به همت انتشارات جهاددانشگاهی قزوین؛

نشست تخصصی با موضوع «نقدی بر تألیف کتب معماری و شهرسازی» برگزار می‌شود

مدیر اجرایی انتشارات جهاددانشگاهی قزوین گفت: دومین نشست خبری و رسانه‌ای با موضوع «نقدی بر تألیف کتب معماری و شهرسازی» چهاردهم بهمن‌ماه ساعت 10 صبح در محل معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی کشور با حضور اساتید و کارشناسان برجسته حوزه معماری اسلامی برگزار خواهد شد.

علی دل‌زنده، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: انتشارات جهاددانشگاهی قزوین به‌عنوان ناشر تخصصی کتب معماری و شهرسازی از سوی سازمان انتخاب‌شده و به‌تناسب این موضوع نشست‌های سراسری در کشور طراحی و در حال اجرا است.

وی افزود: بر این اساس انتشارات جهاددانشگاهی قزوین تلاش دارد در هر 6 ماه یک نشست تخصصی با موضوع «نقدی بر تألیف کتب معماری و شهرسازی» در این حوزه برگزار کند.

دل‌زنده تصریح کرد: اولین نشست برگزار شده با موضوع بررسی کتاب‌های حوزه معماری و شهرسازی در مهرماه 1395 برگزار شد.

وی افزود: دومین نشست خبری و رسانه‌ای در چهاردهم بهمن‌ماه ساعت 10 صبح در محل معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی کشور با حضور اساتید و کارشناسان برجسته حوزه معماری اسلامی برگزار خواهد شد.

مدیر اجرایی انتشارات جهاددانشگاهی قزوین با اشاره به اساتید دعوت‌شده برای نشست دوم اعلام کرد: اساتیدی چون «عبدالحمید نقره‌کار» مدیر قطب معماری اسلامی ایران، «حیدر جهان‌بخش» عضو هیئت عالمی دانشگاه پیام نور و عضو گروه هیئت اندیشه‌ورز، مهدی حمزه نژاد عضو هیئت‌علمی دانشگاه و مدیر اجرایی قطب معماری اسلامی ایران، «علی‌اکبری» عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی و «رضا سامه» عضو هیئت‌علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در این نشست حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه ازاین‌گونه نشست‌ها در نمایشگاه کتاب نیز برگزار شد، گفت: همچنین تلاش خواهد شد نشست سوم «نقدی بر تألیف کتب معماری و شهرسازی با موضوع روش تحقیق و پژوهش» در سال‌جاری برگزار شود.

دل‌زنده تصریح کرد: برگزاری این نشست‌ها به‌منظور بررسی وضعیت معماری و شهرسازی و رفع مشکلات و بهبود حوزه نشر کتب معماری و شهرسازی است.

وی بیان کرد: در این نشست‌های تخصصی تلاش می‌شود کتب موجود در بازار شامل تألیفات و ترجمه‌های موجود را به‌نقد کشیده و راهکارهایی برای بهبود آن ارائه شود.

مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین با تأکید بر لزوم ورود جدی بر تأمین منابع حوزه معماری اسلامی عنوان کرد: در حال حاضر از اواسط دهه 80 تاکنون کتب شاخصی در حوزه معماری و شهرسازی اسلامی وجود ندارد و با فقر منابع در این حوزه روبرو هستیم.

علی دل‌زنده در پایان اظهار کرد: از سوی دیگر بیشتر منابع مورد استفاده در این حوزه غربی است و نیاز است کتب جدید وارد بازار شود تا سرعت و کیفیت پژوهش در دانشگاه افزایش یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: