• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-793-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : گفتگو

ایجاد 20 هزار شغل توسط جهاددانشگاهی؛

جهاددانشگاهی قزوین کارآمد و موج‌آفرین است

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی کشور گفت: یکی از موضوعات طرح اشتغال فراگیر مبحث «اشتغال شغل‌های خانگی» است، در این راستا طی همکاری جهاددانشگاهی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار است 20 هزار شغل در 8 استان پایلوت ایجاد شود.

احمد شریفی‌زاده معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: اشتغال یکی از موضوعات جدی که همواره مورد توجه مسئولان است ازاین‌رو طرحی با نام «اشتغال فراگیر» توسط مسئولان کلید زده شده و در کشور دنبال می‌شود. 

وی افزود: یکی از موضوعات این طرح «اشتغال شغل‌های خانگی» است، در این راستا جهاددانشگاهی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همکاری داشته و قرار است 20 هزار شغل در 8 استان پایلوت ایجاد شود.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی کشور یادآور شد: بر این اساس شناسایی ظرفیت‌های هر استان و شناخت استعدادها و ظرفیت‌های منابع انسانی و آموزش در این راستا در حال انجام است تا شغل‌های موردنیاز کشور ایجاد شود. 

شریفی‌زاده خاطرنشان کرد: مرحله اول این طرح انجام‌شده و در آینده نزدیک به‌کل کشور از جمله استان قزوین تسری پیدا خواهد کرد تا شاهد اجرای کامل این طرح بزرگ باشیم.

وی تأکید کرد: در برنامه ششم توسعه علاوه بر مأموریت‌ها و وظایف موجود در اساسنامه و اسناد بالادستی جهاددانشگاهی، قرار است علاوه بر نیازهای ملی به نیازهای استانی نیز توجه جدی و ویژه شود.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی کشور یادآور شد: جهاددانشگاهی استان قزوین با توجه به ظرفیت‌های بسیار خوب این استان می‌تواند گامی برای شکوفا کردن این پتانسیل عظیم بردارد و خدمت بزرگی به کشور و استان داشته باشد. 

این مسئول تصریح کرد: با توجه به اسناد آمایش استانی در حوزه کشاورزی، صنعت و گردشگری قدم‌هایی برای شناسایی ظرفیت‌ها و نیازهای استان قزوین برداشته شده است.

وی افزود: در حوزه درمان ناباروری و درمان سرطان، در حوزه فرش و اسباب‌بازی پیگیری و فعالیت‌هایی از سوی جهاددانشگاهی قزوین انجام و پایه‌های مناسبی گذاشته‌شده است که جای تقدیر دارد.  

شریفی‌زاده تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که امام راحل و مقام معظم رهبری همواره بر آن تأکید داشتند بحث زبان‌آموزی است تا به‌واسطه آن فرهنگ و هویت انقلابی در جهان اشاعه پیدا کند.

این مسئول با اشاره به اینکه متأسفانه در حال حاضر در موضوع زبان‌آموزی کارهای خاص بومی انجام‌نشده تا از این ظرفیت به‌درستی استفاده شود، بیان کرد: امروز مراکز مختلفی در این حوزه وارد شده اما منابع آن‌ها بیگانه است و متناسب با نیاز فرهنگ کشور و بومی‌سازی شده نیست.

شریفی‌زاده تأکید کرد: جهاددانشگاهی واحد استان قزوین در تلاش است کتاب آموزش زبان انگلیسی را در 8 جلد تألیف کند تا در سطح ملی به‌عنوان مرجع مورد استفاده قرار گیرد که امیدواریم با حمایت‌های انجام‌شده این حرکت مثبت به نتایج خوبی برسد و با قوت ادامه یابد. 

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی کشور در پایان خاطرنشان کرد: بی‌شک با حمایت‌های استانی و کشوری اقدامات جهاددانشگاهی قزوین تأثیرگذاری لازم را در سطح کشور به‌عنوان مجموعه‌ای کارآمد و موج‌آفرین ایجاد خواهد کرد. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: