• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1094-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

احیای حوزه فرهنگی با دمیدن روح حیات معنوی محقق می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بابیان اینکه تهدیدها تبدیل به فرصت شوند، گفت: احیای حوزه فرهنگی با دمیدن روح حیات معنوی محقق می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار محمد درافشانی، سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین با تأکید بر اینکه می‌باید تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم، اظهار کرد: همه دستگاه‌ها و نهادها می‌باید از فرصت‌هایی که در اختیاردارند به‌خوبی بهره ببرند و تهدیدهای موجود را به فرصت تبدیل کنند.

وی تصریح کرد: از منظر دینی بندگان شایسته کسانی هستند که از فرصت‌هایی که در اختیاردارند برای اقامه دین بهره می‌برند که اجرای عدالت، تقویت فرهنگ عمومی، تحول در اقتصاد، تجارت، سبک زندگی اسلامی و قضاوت، مصادیقی از اقامه دین به شمار می‌آیند.

امام‌جمعه قزوین افزود: اقامه نمازی که در قرآن تأکید شده انسان را از فحشا و منکر حفظ می‌کند، صرف نمازخواندن نیست چراکه انسان‌ها می‌توانند نماز بخوانند و دروغ بگویند و یا سایر منکرها را نیز مرتکب شوند اما اگر نماز را اقامه کنیم نمی‌توانیم مرتکب خلاف شویم و این نماز انسان را از گناهان حفظ می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در منابع دینی تأکید شده است همان‌طور که نماز ستون دین است، ولایت نیز ستون نماز و اجزای دیگر دین است و نقش کلیدی دارد.

آیت‌الله عابدینی به اهمیت حوزه فرهنگی اشاره و خاطرنشان کرد: می‌باید هرروز بیش از گذشته حوزه فرهنگی را موردتوجه قرار داده و روح حیات معنوی بر آن دمیده شود و همه مسئولان و کسانی که دغدغه دینی دارند در این راستا رسالت جدی بر عهده‌دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: