• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-7890-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دادستان قزوین:

برای شهردار محمدیه به مدت 6 ماه قرار نظارت قضایی صادر شد

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اعلام کرد: بر اساس صدور قرار نظارت قضایی، شهردار فعلی محمدیه تا تعیین تکلیف پرونده خود به دلیل برخی تخلفات مالی در سمت شهرداری الوند به مدت 6 ماه حق حضور در شهرداری محمدیه را نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین صادقی نیارکی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین در خصوص پرونده شهردار سابق الوند گفت: در حال حاضر این پرونده دریکی از شعبات بازپرسی دادسرای قزوین و در مرحله تحقیقات مقدماتی است و تا تکمیل پرونده قرار نظارت قضایی صادرشده است.

صادقی نیارکی افزود: شهردار سابق الوند که هم‌اکنون شهردار فعلی محمدیه است به دلیل برخی تخلفات مالی در زمان حضورش در شهرداری الوند توسط دادستانی دستگیر شد که پس از تفهیم اتهام علاوه بر صدور قرار تأمین، قرار نظارت قضایی نیز برای وی صادر شد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در خصوص صدور این قرار خاطرنشان کرد: بر اساس صدور قرار نظارت قضایی، شهردار محمدیه تا تعیین تکلیف پرونده خود به دلیل برخی تخلفات مالی به مدت 6 ماه حق حضور در شهرداری محمدیه را نخواهد داشت.

این مقام قضایی به ماده 247 آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 اشاره و تصریح کرد: بر اساس این ماده قرارهای نظارت نیز مانند قرارهای تأمین کیفری، آزادی‌های متهم را محدود می‌کند اما محدودیت ناشی از صدور قرارهای نظارت قضایی، خفیف‌تر و شامل برخی محدودیت‌های شغلی، محرومیت استفاده از تسهیلات اجتماعی و محدودیت تردد است و در حقیقت، مرجع صالح پس از صدور قرار نظارت، بر رعایت تکالیف موضوع قرار از سوی متهم، نظارت می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صادقی نیارکی در پایان افزود: این پرونده در دادسرای قزوین و در مرحله تحقیقات است که پس از تکمیل و صدور کیفرخواست جهت صدور رأی به دادگاه ارسال خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: